Pliki w formacie MP3-problem z odtworzeniem

Poszukuję programu do odtwarzania plików MP3, muzyka zawarta na płytach zamiast tytułów utworów posiada numery z rozszerzeniem “X” i choć we właściwościach są pokazane jako utwory MP3 to ani Winamp, Media Player czy XM Play nie mogą sobie z tymi utworami poradzić. A może trzeba by je było “przerobić” ponownie na pliki MP3? Z góry dziękuję za pomoc

Na początek parę pytań:

Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem pliki mają rzszerzenie *.x (np.: 001.x, 002.x, itp.)?

Co to za pliki?

Skąd je masz?

Dlaczego sądzisz, że są to pliki *.mp3?

Spróbuj je może otworzyć za pomocą VLC media player. Często radzi on sobie z “egzotycznymi” formatami, uszkodzonymi czy nie do końca ściągniętymi plikami, itp.

Jednak zbyt dużo nie oczekuj :cry:

Jaś Fasola

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte surowe konsekwencje.

Konkretnie pliki mają rozszerzenie X_001 002 itd, klikając we właściwości system pokazuje je jako pliki MP3 otwierane za pomocą Winampa ten jednak nie radzi sobie z nimi,posiadają też ikonki (symbole Winamp) Płyty pożyczyłem od kolegi który odtwarza je na jakimś dziwnym odtwarzaczy z symbolem MP7200 jednak też bardzo nie ma pojęcia o co w tym wszystkim chodzi-całość została przywieziona z zagranicy.

Tego co wytłuściłem nie potrafię zrozumieć :?

Zrób tak:

Start —> Panel sterowania —> Opcje folderów —> “odptaszkuj” Ukryj rozszerzenia znanych typów plików.

Rozrzerzenie to te literki lub cyferki znajdujące się po kropce ( wytłuszczone ) (np. piosenka. mp3 , piosenka. mpc , piosenka. ogg - przykładowe dla audio; ewentualnie film. rmvb , film. mpg , film. avi - przykładowe dla filmów). Zazwyczaj są to trzy literki ale może się zdarzyć, że będzie ich mniej lub więcej. Ale dla wszystkich plików powinny być takie same. Chyba, że będzie to podzielony plik lub archiwum (wtedy mogą wyglądać np. tak: plik.001, plik.002 itp.)

Podaj te rozszerzenie (lub rozszerzenia jakby były różne), albo wstaw gdzieś screena całego folderu po zaznaczeni opcji jaką podałem na początku swojego postu.

Do tego dodam, iż formaty plików to standart międzynarodowy i nie ma znaczenia czy były tworzone w Polsce, na Tajwanie czy w Senegalu :mrgreen:

A to dziwne MP7200 to nie jest przypadkiem nagrywarka w kompie :?: Dokładnie taka lub podobna :?:

Jaś Fasola , to dalej nie jest konkretny tytuł. Proszę zapoznać się z podanymi przeze mnie linkami, a następnie poprawić tytuł wątku na mówiący konkretnie o problemie.

Grand-dzięki za pomoc i cierpliwość, zastosowałem się do sugestii jednak ciągle to samo, pliki nie dają się odtworzyć. Niestety nie umiem robić screena więc podaję ogólne właściwości plików:

Ogólne:

Typ pliku: Winamp media file

Otwierane za pomocą: Winamp

Rozmiar: 2,3MB (bajtów: 2 415 381)

Rozmiar na dysku: 2,30 MB (bajtów: 2 416 640)

Utworzony: … tu data

Zmodyfikowany: … tu data

Ostatnio używany: … tu data

Nazwa utworu w górnym białym pasku przy ikonie Winamp: X63907_14.MP3

Podałem właściwości jednego z utworów, ściągnąłem też VLC Playera oraz Foobara… niestety nie dają rady :frowning:

A odtwarzacz o którym pisałem nie jest tym czym zaprezentowałeś, to z wyglądu klasyczny odtwarzacz płyt CD