Pliki zniknęły z Windows 10

Witam,
Mam problem, który doprowadza mnie do rozpaczy. Otóż bardzo cenne dla mnie pliki po prostu zniknęły z Windowsa. Nie wiem za bardzo jak to się mogło stać. Miałem je we folderze i pamiętam że niedawno jeszcze wszystko było. Dzisiaj wchodzę i pusty folder. W koszu ani śladu. Co robić?
Dziękuję za pomoc

Zainstalować oryginalnego Windows i pilnować dostępu do swojego komputera.

Dysk przetrzepać na obecność błędów, może stary i za dużo uderzałeś ze złości w komputer z ręki :raised_hand_with_fingers_splayed: lub nogi :leg: :foot:.

1 polubienie

Mam oryginalnego Windowsa i tylko ja mam dostęp do komputera.

Komputer nie ma nawet roku, przeskanowałem HD Tunem i żadnych błędów

Pliki nie giną ot tak sobie.

Powody

  • lewy windows i ktoś się włamał
  • źle zabezpieczony Windows i ktoś się włamał
  • ktoś (lub ty) usunął (przypadkiem lub nie) pliki, mając dostęp do tego komputera
  • uszkodzony dysk

Sprawdź programem CrystalDiscInfo pokaż screena.

Hej,

Stan dysku, który pokazałeś na screenie, bardzo dobry - bez zastrzeżeń. A jak wygląda drugi? Podejrzewam, że partycja C to dysk SSD? Pliki były na jakiej partycji?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Pliki były właśnie na partycji D (HDD). Strasznie dziwna sprawa z tymi plikami. Próbowałem też odzyskiwać usunięte pliki programem EaseUS, ale też nie znalazł tych plików.

Stan dysku SSD też jest ok. Utrata plików - trzeba szukać przyczyny w tym, co pisali poprzedni użytkownicy.

Gdzie one były? Pulpit, moje dokumenty, TEMP?

Pamiętasz nazwę jakiegoś pliku? Jeśli tak to szukaj po nazwie, bo może przez przypadek przeniosłeś.

Jakie to były pliki i czy przypadkiem nie w katalogu Pobrane? :wink:

To był folder o nazwie Wideo, a w nim podfolder Movie Maker - pliki to filmy ze zdjęciami z wakacji utworzone właśnie przy pomocy Movie Makera. Folder Wideo został, ale podfolder z zawartością zniknął.

przywracanie systemu ręcznie aktywałeś, wtedy może będą z opcji “przywróć poprzednią wersje plików”?

Użyj DMDE - jeśli on niczego nie “zobaczy” w tym folderze to rokowania na odzysk danych są złe.

Podejrzewasz jakieś narzędzie czyszczące z “plików-śmieci”?

1 polubienie

Na 10 możliwe…

Katalog Pobrane jest domyślnie zaznaczony w W10 do opróżnienia przy oczyszczaniu dysku wbudowanym narzędziem, a o typ pliku pytałem bo jakiś antywirus mógł uznać za szkodliwe i przesunąć do kwarantanny albo usunąć.

Pamiętam, wyszukuję po nazwie ale nic nie ma. Spróbuję jeszcze DMDE

Szybko wracaj na Windows 7
Niema na co czekać!!!