Plikli bez rozszrzenia otwieranie domyślne jako tekst

Witam serdecznie. Przyszło mi na widownie pracować z plikami zaczerpniętymi z linuxa. Większość plików jest pozbawiona rozszerzeń a mnie czeka tysiąckrotne otwieranie tych plików w celu zajrzenia do środka. Ja bym oczywiście chciał ominąć każdorazowe wybieranie aplikacji do otwarcia pliku (jako notepad++) gdyż realnie zaoszczędzi mi to godzin pracy, kilometrów podkładki/ślizgaczy i tysięcy kliknięć.

Nie prościej zrobić dodatkową kopię i hurtowo zmienić rozszerzenie na .txt ?

(coś mi mówi że skojarzenie typu *.{nic} w jak to powiadasz “widownie” nie przejdzie, a nawet jeśli - pojawią się różne dziwne skutki uboczne …)

Mogę tak zrobić. Tylko że jest to mieszanina 121 tysięcy plików *.C, *.H oraz *.{nic} w bardzo skomplikowanym drzewie katalogów.

Ja bym to zrobił przy pomocy TotalCommandera i jego narzędzia wielokrotnej zamiany.

Próbowałem ale nie bardzo mogę sobie poradzić w związku z rozbudowanym drzewem katalogów. Nie wiem jak zaznaczać jedynie pliki (bez folderów) wewnątrz innych folderów.

 

NOTEPAD++ ( C:\NOTEPAD++\NOTEPAD++.exe ) jako domyślny , a NOTATNIK* jako zapasowy :

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT.]

[HKEY_CLASSES_ROOT.\OpenWithList\NOTEPAD.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT.\OpenWithList\NOTEPAD++.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\NOTEPAD++.exe\SHELL]

[HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\NOTEPAD++.exe\SHELL\OPEN\COMMAND]

[HKEY_CLASSES_ROOT_auto_file]

[HKEY_CLASSES_ROOT_auto_file\SHELL]

[HKEY_CLASSES_ROOT_auto_file\SHELL\EDIT\COMMAND]

[HKEY_CLASSES_ROOT_auto_file\SHELL\OPEN\COMMAND]

[HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations.]

[HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations.\OpenWithList\NOTEPAD.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations.\OpenWithList\NOTEPAD++.exe]

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\MICROSOFT\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts.\OpenWithList]

Nie bardzo rozumiem w czym problem.

Skoro plik bez rozszerzenia to przegląda się takie szybko i sprawnie naciskając F3 w TC czy DC a może i w większości tego typu programów. W sumie do podpatrywania operujesz F3 - podgląd, ESC - zamknięcie okna podglądu i jak kto lubi strzałki kursora lub myszka.

Robiąc tak nie ma znaczenia co to za plik. I nic nie mieszasz w systemie.

Uruchamiasz TC, przechodzisz do folderu w którym masz pliki (i foldery a w nich dalsze pliki), wybierasz Szukaj i w szukanej sekwencji podajesz *.* 

Wyniki wyszukiwania wpisujesz do okna przy pomocy stosownego przycisku w Wynikach wyszukiwania.

Następnie zaznaczasz wszystko w wynikach wyszukiwania, i uruchamiasz narzędzie wielokrotnej zmiany. W polu Szukaj wprowadzasz *.* a w polu Zamień na wprowadzasz *.txt . Czyścisz pole Rozszerzenie i naciskasz Start! (przedtem w polu podglądu możesz ocenić wprowadzane zmiany).

Chwila czekania i masz pliki “tekstowe” z ich naturalnym rozszerzeniem.

Niewygodnie korzystać mi dodatkowo z TC.

Skasować

Zrobiłem tak.

Skasować

Ok. Nic nie usuwam. Robię wszystko od początku.

Skasować

Ok. Skróciłem do takiej formy i działa prawidłowo. Dzięki bardzo. Bez Twojej pomocy nigdy w życiu…

Otwiera się w notepad++ wszystko co nie ma rozszerzenia. Dokładnie tak jak chciałem.