Plikostrada - wezwanie do zapłaty

Witam wszytskich.

Przyszła do mnie taka wiadomość:

 

90% ludzi nie płaci i nic się nie dzieje. Według praw nie mogą ci kazać płacić przez pocztę.

No właśnie, bo mi sie wydaje cała ta sprawa podejrzana z tą zapłatą.

A tutaj inny wątek dotyczącego oszusta podszywający się pod portal dobreprogramy.pl http://forum.dobreprogramy.pl/temat/444951-dobre-programypl-oszust-nadal-aktywny/ nazwa odbiorcy oraz adres jest taki sam jak w tych e-mailach dziwne to… chyba jednak to jakieś wyłudzenie pieniędzy.

O to właśnie chodzi , nabierają ludzi by im płacili a wcale nie muszą ja muszę pobieraczkowi zapłacić miliony. Nie płacę żyję xd 3 lata temu mi wysłali że mam im zapłacić i nic :smiley:

No to już wszystko jasne dzięki za odpisanie, mogę spać spokojnie :slight_smile:

  1. Usługodawcą świadczącym Usługę jest spółka Smart Tech Connect Ltd. z siedzibą w Dubaju, Meydan Office Tower, piętro 3, P.O. Box 450676, Zjednoczone Emiraty Arabskie (zwana dalej „Usługodawcą" lub „Administratorem").

buehe :stuck_out_tongue: Zawsze zastanawiałem się, co skłania ludzi do korzystania ze stron tego typu.

Nieznajomość internetu oraz chęć posiadania wszystkiego za darmo :slight_smile:

Z czasem człowiek udoparnia się na takie sztuczki :slight_smile:

Wyślij info na cyber-kgp@policja.gov.pl w kopii do nich :wink:

Dodatkowo takie maile można zgłaszać na serwisy typu spamcop.net, z których korzystają dobre serwery pocztowe i przy wielu zgłoszeniach uznają taki mailing za spam. Wbrew pozorom darmowe, popularne serwery pocztowe typu WP, Onet czy Interia również korzystają z takich list.

Ja dzisiaj rano dostałem maila od tych cwaniaczków o uregulowanie 96zł, ten termin 14 dni już minął. Mam tam konto na fikcyjne dane, ale nie pamiętam bym coś z tej strony pobierał, ba nawet nie pamiętam rejestracji, ale jeśli już to na fikcyjne wymyślone dane. Nigdy nie podaje prawdziwych danych na takich stronach dla własnego bezpieczeństwa bo co jeśli ktoś przejmie moje konto? wtedy nie ma moich danych a o to mi chodzi, mam takie prawo, oraz dodam, że mam zmienne IP. Nie mam zamiaru z nimi korespondować ani im płacić bo za co i dlaczego?

Kolejne pobieraczki :wink: może pozew zbiorowy?

Publikujcie takie posty na FB, G+, Twitterach i gdzie tam macie konta. Dodatkowo zgłaszajcie na tego e-maila co podałem. Możliwe, że przy wieli zgłoszeniach wyjdzie wszystko na światło dziennie (portale internetowe, może wzmianka TV). To najlepszy i darmowy sposób walki z bałwanami.

A może tak…

 

Rejestrujemy się na zmyślone dane i razem danego dnia i w danej godzinie klikamy “zarejestruj”. :mrgreen:

 

Przybędzie im jakieś 5 tysięcy użytkowników, nie dość, że im strona zmuli to jeszcze będą sobie wysyłać te wezwania na nieistniejące adresy do Janów Kowalskich czy Nowaków.

 

Powtórzyć kilka razy taką akcję to się im odechce działalności.

No właśnie to jakaś bujda z tym.

 

Tak to juz jest.

 

Rozumiem, i myślisz że jak to wyśle to się tym zainsteresują?

 

To tak samo jak i ja, fajnie żebym podawał swoje prawdziwe dane, a z tego @ nie korzystam on tylko służy właśnie do takich rzeczy itp., niech sobie wysyłają co tam chcą tylko 96zł zaplacić za tylko konto śmieszni oni są z tym.

Przecież tam nic ciekawego nie ma.

A rachunek w Polsce a gdzie reszta danych nazwa firmy, adres itp.,

 

Oj chyba tak…

 

Trzeba coś z tym zrobić.

 

A wiesz ze to dobry pomysł by był, jestem za:!:  tylko zamaskawać adres IP i można tak zrobić :wink:

 

Teoretycznie muszą, praktycznie myślę, że oleją sprawę. Więcej w tym psychologii niż interwencji - jeśli sam byś miał taką firmę i dostał w kopii tego typu maile, to byś miał miękko w gaciach :wink:

Natomiast spamcop.net i podobne serwisy udostępniający blacklisty mają swoje algorytmy do wyłapywania spamu.

 

 

To nie jest za bardzo legalne :wink:

Zgodnie z zapisem jednego z punktu regulaminów pewnego usługodawcy:

A w takim przypadku teoretycznie można ściagnąć uwagę Pikostrady i usługodawcy pocztowego na siebie. W praktyce pewnie inaczej :slight_smile:

Dzięki za wytłumacznie,

 

Dzięki za wytłmaczenie, ale po prostu będę ignorował wiadomości od nich, nie dam się nabrać żeby im cos płacić skoro nic nie pobieram.