Pliku kompozycji vista aero

witam , mam windows serwer code name longhorn beta2 i szukam pliku z kompozycją vista aero. Zastanawia mnie jedno w folderze resources/themes na dysku systemowym jest folder kompozycji vista aero (strzałka1 na screenie)ale nie ma pliku z rozszerzeniem .themes dla kompozycji aero (chodzi mi o plik zaznaczony strzałką2), wgrałem windowblinds 5.1 i w oknie kompozycji była pokazana ta kompozycja aero wbudowana w system, więc czemu nie można jej uruchomić? czy ktoś wie jak?

czy może mi ktośdać pliki z tej kompozycji na gg lub maila?

Jest to dla mnie ważne bo nie podoba mi się ta kompozycja jak ze starych winów.

a teraz screen (wykonany w systemie xp)

5b3ea305f52a00aem.jpg

)

Złączono Posta : 06.04.2007 (Pią) 20:55

czemu nikt nie odpowiada???

pliki styli nie uruchamia się za pośrednictwem pliku themes tylko klikając na plik msstyles - plik themes zawiera tylko dodatkowe informacje dotyczące stylu jak ścieżka do pliku stylu(msstyles), ścieżki do ikonek, tapety, schematy barwne stylu itd - theme to plik nie stylu, tylko tzw. kompozycji(czyli zestawu styl, ikony, tapeta, dżwięki itd)

ps. jeśli w folderze nie ma pliczku theme to najprawdopodobniej aero nie będzie widziany w ekran-wygląd, ale będzie działał normalnie po kliknięciu

na msstyles(może zreszta figurować w wygląd, nie jest to regułą - żeby była na to szansa plik msstyles musi być bezpośrednio w folderze aero,

nie może by w jeszcze innym folderze)

no własnie niema w folderze aero pliczku theme, a masz go może??? jeśli tak to proszę podaj mi go na gg lub na maila (wolałbym gg)

nie ma w pakietach aero takiego pliku, jeśli chciałbyś użyć np. ikon to musisz je powyciągać z plików dll. w pakiecie, możesz to zrobić np. programem res edit stąd

http://www.tgtsoft.com/download.php?show=ResEdit

trzeba w tym programie otworzć dll, zaznaczyć bitmaps i użyć icon snapshots( i wybrać w save icons as - indyvidual icons.ico i no packaging

w packaging poniżej), program zapisze je do folderu temp w swoim

folderze(TGTSoft)

a to strona autora aero http://www.lucifiar.net ale jak się zdaje od dawna nieczynna