Plugin do winampa?!


(Ufol7) #1

czy istnieje jakiś plugin do winampa poprawiający jakość dźwięku?? słyszałem że tak. jeżeli macie namiary to dajcie :smiley:


(Themefhisto) #2

Nie sądze, ale sprawdz tutaj:

http://winamp.com/plugins/


(3dm Racek) #3

Niezbyt, ale masz Equalizer z różnymi presetami np. techno. rock etc. :-D.


(Marsmo) #4

Istnieje bardzo dobra wtyczka do Winampa (ale nie tylko - bo do innych odtwarzaczy również, można sprawdzić do jakich na stronce) DFX 7.2 Audio Enhancer!

Wtyczka pozwala na optymalne poprawienie jakości dźwięku, jak również dodaje efekty 3D! :slight_smile: http://www.fxsound.com/dfx/pages/downlo ... r=0&plus=0


(system) #5

ja tak czy inaczej sadze ze tutaj nabardziej dycydują( albo są rzeczą wylączną i decydującą o tym),:

dobra karta muzyczna i dobre głosniki,


(Fisiu) #6

:o :o :o :o :o :o :o :o

od kiedy. nie da sie za pomocą wtyczek poprawić jakości dźwięku :!:

takie wtyczki jedynie zmieniają barwę dźwięku i tym samym wydaje nam sie że jest lepiej, a przecież nie jest. Jakość dźwięku zależy przede wszystkim od głośników jakie masz podpięte do kompa (nie jakieś tam badziewne zestawy za 2 dychy) no i od karty dźwiekowej. Ale generalnie to glośniki, bo nawet na nienajlepszej dźwiękówce i przy "dobrych" kolumnach możesz słuchać muzyki z zadowalającą jakością!

Pozdrawiam.


(boczi) #7

Fisiu , da się trochę poprawić jakość. Zobacz, jaka jakość np. w foobarze jest. ;]


(Fisiu) #8

eech... bo Foobar ma całkiem inny engine i zasde działania. Poczytaj najpierw o systemie konwersji dźwięku jaki tam jest zastosowany. A potem pisz o jakości. I właśnie pod tym względem nie da się porównać Fobbara z Winampem jeśli chodzi o jakość dźwięku. Bo winamp zostaje w tyle :evil:


(boczi) #9

W tym momencie masz oczywiście rację.


(Marsmo) #10

No i właśnie na tym to ma polegać Fisiu! :twisted:

W końcu odbiór dźwięku jest rzeczą subiektywną... i jak się nam jakość słyszalna wydaje lepsza - to is good! 8)

Poza tym, jak się nie mylę - to ufol pytał o to, czy istnieje takowa wtyczka do Winampa! Ponieważ wiem, że istnieje - to podałam informacje!

Twój subiektywizm w ocenie jest troszkę mijający z tematem topica! :?

Już nie spytam nawet o to, czy bawiłeś się tą wtyczką... bo widzę, że operujesz tylko teoretycznymi rozważaniami!

Bo ja się np. bawiłam!


(Ufol7) #11

Ok spoko jednak się nie da zbytnio poprawic dźwięku w winampie. A co do głośników to mam bardzo dobre. Kłopot jest w tym że winamp emituje 100 razy słabszy dźwięk od innych odtwarzaczy i myślałem że da się to poprawić. Ale jednak się nie da zbytnio. Ok dzięki.


(Fisiu) #12

Wiesz teorii dźwięku (mono, stereo, a nawet systemów przestrzennych) uczyłem się ładnych kilka lat temu. I dokładnie wiem jak to działa. A wtyczki owszem też obadałem :wink: I dlatego tak a nie inaczej napisałem :slight_smile:

Pozdrawiam!