Plus a Minus - przeglądarkowe

Co przemawia dla na  plus za Chrome a co za Firefoksem analogicznie ma się do minusów

(derek4499) #2

Słucham w nocy radia internetowego (laptop włączony całą noc) i firefox potrafił sie prawie każdego dnia zwiesić stąd od miesiąca używam chrome.Mam pewność , że nic sie nie stanie.Firefox schodzi na psy z mojego punktu widzenia. Mam też w firefox problem z fejsem. Przycina się jakbym miał internet z poprzedniej epoki. Chrome ładuje wszystko płynnie. W zasadzie to moge dodać pytanie do odpowiedzi , może ktoś wyjasni. Czemu takich problemów o firefoxie bym nie mogł napisać jak mam uruchomiony linux. Tam działa wszystko płynnie.

(Piotrek2255) #3
  • Firefox ma znacznie lepsze rozszerzenia od Chromowego świata.
  • Firefox jest ciężki i powolny na każdym sprzęcie, nowym, starym, wypasionym i budżetowym. 

• rozwój Firefoxa. Mozilla już od dawna nie wie co robi i dokąd zmierza.

• Chrome lepiej zachowuje się na mniej wydajnym lub starszym sprzęcie.
  • rozszerzenia. 

• polityka Google.

• ubogie funkcje.

(GForce) #4

Mógłbym prosić o wyjaśnienie ?

(tomasko) #5

Ja kiedyś tylko używałem chrome , ale od kiedy mam Windows 7 i 8 używam tylko firefox.

Może to tylko przyzwyczajenie.

(Kpc21) #6

Nie wiem jak jest w Chrome, ale gdy np. potrzebowałem w bazującej na silniku Chrome przeglądarce Vivaldi przełączyć stronę kodową - odpowiednią opcję znalazłem dopiero w ustawieniach. Praca w trybie offline - w ogóle nie wiem, gdzie tego szukać.