Plus Bank - Największe włamanie/kradzież/wyciek pełnych danych od lat

 

 

Więcej info na: Poważne włamanie do polskiego banku, skradzione dane i hasła klientów

 

 

 

 

 

 

Więcej info na: [AKTUALIZACJA] Wykradzione dane klientów Plus Banku opublikowane w sieci! — włamywacz spełnia groźbę

 

 

 

 

 

Administrator ToRepublic przyznaje się do włamania do Plus Banku

 

O co chodzi?

 

Poważne włamanie do polskiego banku, skradzione dane, pieniądze i hasła klientów

 

Profil Plus Bank na Facebooku

 

 

 

Bardzo dużo szczegółów znajduje się na wyżej wymienionych linkach. Szczególnie na Zaufana Trzecia Strona

 

 

 

 

 

Masakra, bank ukrywa sprawę, kasuje posty na Facebooku.

Pseudo bank ;) 

mnie to nie rusza, mam konto w innym banku, a jak ktos nie umie zabezpieczyc danych to nie ryczy i placi  

na niebezpiecznik.pl opisali wszystko kto ma tam konto sam sobie winien

 

Z całym szacunkiem, ale bank to nie e-mail nie wystarczy skrzynka na protonmailu i dwa super mocne hasła. Bank zawalił, więc jak klient miał zabezpieczyć swoje dane? Takie rzeczy mogą się przydarzyć każdemu bankowi, wszystko zależy od zdolności i determinacji włamującego.

 

Mi się wydaje, że nie bez powodu padło na Solorza.

gośc wbił się na konto root centralnego serwera robił co chciał, miał dostęp do bazy, modyfikował pliki serwera, dodawał własne skrypty do strony internetowej banku, co mogli klineci zrobić według ciebie?

Bank i każda tego typu instytucja z reguły próbuje zatuszować sprawę lub zmniejszyć rozmach w okół niej.

Czytałem już gdzieś o tym. chyba na tym forum - LINK

Jak dla mnie trochę sfrajerowali. Zamiast uderzyć się w pierś, wpłacić darowiznę dla jakiegoś domu dziecka i ukręcić sprawie łeb, to szli w zaparte.

Wizerunkowo stracił naprawdę bardzo dużo.

Szkody wizerunkowe są mniejsze niż Ci się wydaje, mainstream praktycznie nie podjął tematu. Poza tym, spełnienie żądań szantażysty też nie jest dobre dla wizerunku.

Prawdę mówiąc, czy oni je spełnią, czy nie, dane są już wykradzione. Nikt nie ma pewności, czy nawet jeśli nie zostaną one upublicznione, nie zostaną one po prostu komuś sprzedane. Nikt tego nie sprawdzi.

czy klienci tego banku w Polsce mogą w ogóle dochodzić jakiegoś odszkodowania? czy są na takie przestępstwa w ogóle paragrafy? pytam, bo polskie prawo i wymiar sprawiedliwości nie zawsze (czyt. prawie nigdy) idą z duchem czasu. 

Bank z pewnością ma już (lub wkrótce będzie miał) na głowie kontrolę z UKNFu i GIODO.

Jestem ciekaw czy wyniki z tych kontroli będą podane do publicznej wiadomości.

Ciekawe jak to koreluje z aktualnym przetasowaniem sceny politycznej…

GIODO o włamaniu do Plus Banku: http://niebezpiecznik.pl/post/giodo-o-wlamaniu-do-plus-banku/

 

Dokładnie, dane latają po sieci, a bank udaje, że nic się nie stało 8)