Plus - nowy telefon (koniec umowy)

Witam!

Kończy mi się umowa z plusem. W związku z tym wiadomo, przysługuje mi nowy telefon. Co moglibyście mi polecić z górnej półki? Problem w tym, że sam nie wiem czego oczekuję od telefonu :smiley: Z początku byłem sceptycznie nastawiony do telefonów z dotykowym wyświetlaczem, jednak teraz powstają prawie tylko dotykowce… Na pewno telefon musi być multimedialny, ma być na niego dużo aplikacji, ma mieć GPS i naprawdę dobry (jak na telefon) aparat. Co moglibyście mi polecić?

PZDR

Może być chociaż jakie masz telefony do wyboru, do jakiej ceny.

To może coś z Windows Mobile (obecna wersja to chyba 6.1) albo Symbianem? Nie wiem czy są w plusie, ale jak z górnej półki to bym brał jakaś nokie n95/96 albo SE Xperia

W plusie nie ma nic praktycznie z dotykowym ekranem jedynie samsung omnia , co do użytkowania telefonu z dotykowym ekranem to nie jest to na początku zbyt “ciekawe” (posiadam htc diamond) trzeba dni aby się do tego przyzwyczaić , i dni aby wszystkie potrzebne dodatki poinstalować , np dodatek który blokuje ekran dotykowy podczas połączenia , jest to niezbędne choćby dlatego aby podczas rozmowy nie trzymać telefonu w pewnej odległości od ucha , bez tego każde dotknięcie uchem ekranu coś uruchamia , nawet może się zdażyć że “ucho” zakończy rozmowe , no i instalujac taki dodatek mamy praktycznie w czasie rozmowy po ekranie dotykowym czyli znika kilka funkcji (zawieś rozmowe , notatki , nagrywaj, itp.) . Pozatym nie wiem czy do omni można wgrać “czystego” roma , bo romy operatorów zazwyczaj są nie do przyjęcia i niejednokrotnie sporo spawalniają działanie systemu , działanie windows mobile 6.1 troche wolniejsze od działania symbiana więc do tej niedogodności również trzeba się przyzwyczaić, jeżeli ktoś przez lata posiadał telefon bezsystemowy to przesiadka na windows będzie wstrząsem aczkolwiek któtkotrwałym. Inna sprawa jest taka że unia europejska jest cięta na microsoft i w telefonach z systemem windows(tylko w telach z windowsem) nakazała zastosować ograniczenie “głośności”(niby ochrona słuchu) i fabryczne telefony posiadają takie ograniczenie w całym “wzmacniaczu dzwięku” że ledwo słychać rozmówce a i rozmówca nas ledwo słyszy , naszczęście na stronch producentów są odpowiednie aplikacje które odblokowywują wzmocnienie dzwięku.

Jest jeszcze LG Cookie i Nokia 5800 XpressMusic… Może SE C905…

Jeśli tak, to tylko jakiś telefon oparty na Symbianie lub Windowsie, ewentualnie iPhone. Pozostałe nie spełnią Twoich oczekiwań, w szczególności jeśli chodzi o GPS.

Jeśli dużo ma mieć aplikacji to Nokia E51/63 + pentagram GPS :slight_smile:

Hmm… Z nawigacją? Nokia N95.

Zobacz jeszcze takie modele: 5800, 6210 Navigator i SE C702.

Jak lubisz praktyczne to i y dotykowym ekranem to bierz Nokie 5800 XM