PLUS: Samsung Omnia 2 vs Samsung Wave

Przeglądam i przeglądam i przeglądam…

Chodzi mi o Wasze zdanie.

Na początku listopada będę przedłużał umowę w Plusie. Biorę pod uwagę dwa modele.

Samsung Omnia 2 oraz Samsung Wave

I tak (skupiłem się na różnicach)

Omnia 2

  • PEŁNA WERSJA Office’a z możliwością edycji

  • Sporo aplikacji dzięki posiadaniu Windows 6.5

  • Rewelacyjne słuchawki

  • Łatwo zrobić bałagan w widżetach

Wave

  • LINUX! !!

  • Szybkość działania

  • MultiTouch

  • Ciężko zrobić bałagan w Widżetach

  • Bardzo mała ilość aplikacji, jednak sytuacja może się zmienić z tego względu, że jest to pierwszy telefon z linuxem. Tutaj czekałbym na jakiś pakiet biurowy z możliwością edycji/odczytu plików formatu Office 2007, 2010

Docelowo w telefonie będę używał MP3, odtwarzacza Video, GPS, sporadycznie WiFi.

Mam swój typ, ale chcę poznać Wasze zdanie

wave nie ma linuxa…ma zwykły autorski system Samsunga BADA na który fakt jest kilka aplikacji ale nie ma tego tyle co na WM…Co do szybkości działania ja na szybkość działania WM nie narzekałem nigdy …zwłaszcza wersja 6.5 jest bardzo szybka…Na WM można robić takie cuda że hej bo naprawdę aplikacji jest multum… zdecydowanie brałbym omnie 2

Miałem podobny problem i wybrałem wave . Filmy wyglądają rewelacyjnie , lepszy procesor a jeśli chodzi o ilość aplikacji to jest ich coraz więcej . Fakt omnia ma już więcej możliwości bo ma windows a bada dopiero wystartowała . Życzę udanych zakupów .

p.s. Spraw sobie kartę 16gb bo miejsca szybko ubywa jeśli lubisz kręcić filmiki (rozdzielczość 1280x720)

Wiesz co z tego że duża rodzielczość jak optyka aparatu jest tak słaba że nadają się one głównie do oglądania w komórce…

No to teraz wiem że wave widzialeś tylko w reklamie.

Na Wave jest bardzo mało aplikacji. Dużo jest płatnych i to nie kwestia 0.79$, tylko znacznie więcej za aplikację. Te darmowe są strasznie złej jakości, a płatne nie wiem, nie miałem styczności.

Telefon jest stosunkowo szybki, ale często potrafi przymulić lekko.

Odtwarzacz MP3 i dołączone słuchawki są przeciętnej jakości.

Filmy kręci bardzo dobrej jakości, to muszę przyznać. Zdjęcia nie zachwycają, ale są ok.

Ogólnie sam system mi się nie podoba (tak jak w każdym SAMSUNG’u).

Też gdzieś czytałem, że bada jest oparty na linux’ie. Dla użytkownika nie ma to jednak większego znaczenia.

Z Omnią 2 nie miałem do czynienia, więc się nie wypowiem, ale brak pojemnościowego wyświetlacza dotykowego na starcie skreśliłby u mnie tę pozycję.

Ja osobiście za tę cenę brałbym coś na Androidzie, ewentualnie na Windows Mobile 6.5.

Ja miałem ten sam problem wybierając tel dla ojca więc zwyczajnie poszedłem z nim do salonu Plusa obejrzeć te telefony.

Po dokładnym obejrzeniu i zapoznaniu się z działaniem zarówno mnie jak i jemu spodobał się Wave.

Co do systemu to ma on Samsung Bada.

Co do dokumentów MS Office to samsungi już od dawna mają funkcję ich odczytu jak i plików pdf i nie wydaje mi się żeby w takim modelu nie było takiej funkcji.

Telefon działa naprawdę szybko a multituch jest szczególnie wygodny przy przeglądaniu stron www i tekstów.

W skrócie: ja polecam Wave.

Ja widziałem zdjęcia i były one gorszej jakości niż w K800 po podmianie sterowników…dlatego stwierdzam że optyke ma do kitu

Po pierwsze porównywanie ze sobą dwóch różnych tel gdy jeden lub oba miały wprowadzone jakiekolwiek modyfikacje nie ma sensu, jest nieprofesjonalne i niemiarodajne - w ten sposób porównujesz tylko jakość samych fotek a nie sprzętu którym były robione.

Po drugie przyczyn gorszej jakości fotek może być kilka: od kiepskiej optyki, przez zabrudzony obiektyw, aż do złych ustawień parametrów i w końcu po brak umiejętności u robiącego zdjęcia.

Słuchaj, bracie…

BADA jest systemem autorskim ale jest oparta w dużej mierze na linuxie. Podobnie jak wiele jest na rynku dystrybucji linuxa.

Poczytaj dokładniej. Ja wiem co piszę…

Mimo to dzięki za opinie…

Ciężko znaleźć jakieś wiarygodne informacje na temat systemu Samsung Bada ale ta pochodząca z http://developer.bada.com wydaje się być wiarygodna:

CHodzi mi o edycję plików - przynajmniej plików tekstowych i arkuszy. Ale nie jest to żelazną koniecznością.

noo właśnie tak do końca to nie wiadomo czy w wave jest kernel linuxa czy RTOS… Na dodatek jak słyszę że “Sklep z aplikacjami jest zamknięty, a użytkownicy nie mają możliwości pobierania aplikacji z innych źródeł.” to aż mną trzesię…nie dosyc że tych aplikacji nie jest aż tak dużo w sklepie na dzień dzisiejszy 756 …to na dodatek nie mamy możliwości wgrywania ich z zewnątrz…(prócz sklepu)

Możesz podać źródło tej informacji?

Co prawda ja nie widzę potrzeby dogrywania tam dodatkowych aplikacji ale chciałbym więcej się dowiedzieć na ten temat.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bada_OS

blackberrystorm , wikipedia to dobre źródło informacji ale z doświadczenia wiem że niestety stosunkowo często rozmija się z prawdą a zwłaszcza w sekcji krytyka z której pochodzi twój cytat.

Poza tym jak już wcześniej wspomniałem ciężko znaleźć wiarygodne informacji na temat Bada (w jednym miejscu piszą że to ma jądro linuxa w innym że nie; w jednym artykule piszą że system jest otwarty a w innym że nie) a w tym artykule na wikipedii w sekcji krytyka wyraźnie napisali:

Jeśli natkniesz się na jakiś artykuł na ten temat w którym będzie ta wzmianka to daj linka bo chętnie się z tym zapoznam.

proszę bardzo żeby nie było że jestem nieobiektywny 5 argumentów ZA i 5 PRZECIW… i multum komentarzy…(nie tak starych zresztą…więc nadal aktualnych…) http://smartmobile.pl/samsung-bada-os-% … -5-przeciw

blackberrystorm , też trafiłem na tą stronę ale to właśnie na niej są te wspomniane przeze mnie informacje sprzeczne z tym co Samsung podaje na swoich stronach więc uznałem tą stronę za nie miarodajną i nie wiarygodną…

Nie chodzi mi to o promowanie tego systemu czy coś ale o to aby dojść do prawdy bo sam nie wiem zbyt wiele na jego temat.

Samsung w ogóle podaje błędne informacje na swoich stronach…zachnijmy od tego…

np. Samsung i200 telefon z WM (a jak dobrze wiemy windows mobile nie pokazuje więcej jak 65 tys kolorów… a przy specyfikcji pisze 262 tys kolorów…nawet napisałem do nich maila że jest błąd ale niestety do dziś nie otrzymałem odpowiedzi…i nic nie zmienili …

Co do wielozadaniowości w Wave…na kilku portalach to opisują więc niestety ale w tym telefonie ta wielozadaniowość taka już jest…Na tej stronce piszą że BADA kojarzy im sie z systemem iOS…no mi bardziej przypomina on zwykły OS jak w Avilii (ale to tylko moje zdanie i nie każdy musi się ze mną zgodzić…)

A może wyświetlacz jest w stanie wyświetlić 262 tysięcy kolorów, a WM ma ograniczenie do 65 tysięcy. To nie jest żaden błąd. Jeśli dla Ciebie Bada to zwykły system jak w Avili to popatrz jakie aplikacje są na Avile a jakie na Wave. A specyfikacja sprzętowa? Po co ładować procesor o takim taktowaniu i wydajny układ graficzny? Według mnie, jeśli Samsung wypuści więcej modeli z Badą to ma szanse odnieść spory sukces. System się rozwija i potrzeba trochę czasu żeby stał się popularny. Android też od razu nie miał 17% rynku.