PLUS: Samsung Omnia 2 vs Samsung Wave

Przykładowe aplikacje, jakie mam na iPhone’a (wszystkie darmowe):

  • narzędzia: TeamViewer, Dropbox, Photoshop Express, Logitech TouchMouse, dokładna poziomica (ta co jest na Wave to nieporozumienie)

  • wszelkiego rodzaju serwisy: Gazeta Wyborcza, Allegro, ipla, Wykop, Demotywatory, Eurosport, LiveScore, Pajacyk, Youtube

  • komunikatory: Skype i Palringo (obsługuje także protokół GG)

  • gier nie będę wymieniał, ale jest ich sporo i kilka z nich, zwłaszcza te w 2D, to naprawdę wciągające tytuły

Android też ma ciekawe aplikacje, choć nie wgłębiałem się za bardzo w Android Market.

Na badę też pewnie za dwa lata będzie w czym wybierać, ale w międzyczasie wolę korzystać z systemów, które już trochę istnieją na rynku.

Aplikacja na Wave pozwalająca korzystać z diody aparatu jako latarki kosztuje 8 zł. =D> Takie coś powinno być od razu w telefonie.

A zdradź mi co takiego dziwnego zamierzasz robić na telefonie że wave się do tego nie nada??

To akurat moim zdaniem to jedno wielkie nieporozumienie. Po co robić integrację z serwisami www (nie ważne czy mówimy tu o telefonie, komputerze czy jeszcze czym innym) skoro masz w pełni sprawną przeglądarkę wyświetlającą normalne strony www i z jej poziomu masz dostęp do całego neta. Na kompie też masz zainstalowane “dedykowane oprogramowanie” żeby zintegrować windowsa z tymi serwisami (o ile taki soft istnieje) czy korzystasz z nich przez przeglądarkę jak większość?

W tym wszystkim chyba ludzie zapomnieli że tel ma przede wszystkim służyć do dzwonienia i smsowania (i ewentualnie mieć podstawowe funkcje multimedialne) oraz być niezawodny.

Jeśli ktoś naprawdę potrzebuje takiej uniwersalności to może niech sobie kupi laptopa, netbooka albo iPada (a zapomniałem że iPad zdaje się nie ma funkcji dzwonienia)…

To na co pozwalają mi aplikacje wymienione wyżej.

Tak jak już pisałem wcześniej, Wave nie pozwala nawet na wygodne oglądania Youtube’a, a z siecią Gadu-Gadu można łączyć się jedynie z aplikacji Java. Google Maps też nie ma jak przeglądać.

Radia internetowego również nie posłucham.

Prawda, jednak łatwiej mi się przegląda stronę przygotowaną specjalnie na ekran telefonu. Pozwala to także oszczędzić transfer, jeśli ktoś ma ograniczony pakiet.

Do tego takie aplikacje, to lepsze rozwiązanie niż Flash w przeglądarce, którego treść ciężko się obsługuje, bo jest przystosowana do myszki i chodzi strasznie wolno nawet na 1GHz w Wave.

Do dzwonienia i smsowania nada się każdy telefon komórkowy. Mówimy o funkcjach multimedialnych, dzięki którym nie muszę nosić osobno (ani posiadać) odtwarzacza MP3 czy netbooka.

A laptopy mają funkcję dzwonienia? :slight_smile:

Tak jak wyżej, to dyskusja o telefonach, które są urządzeniami bardziej mobilnymi niż laptop/netbook/iPad.

f

Przecież on ma oporowy wyświetlacz…więc się ugina…nie ma szyby jak Iphone tylko tą folie… :-x …Jeżeli chodzi o szybkość działania to tam jest dosyć mocny procek ale samsung wsadził swój dziwny procek…

Nadal jednak zaporą jest cena…

Do gry dołączyła alternatywna alternatywa - NOKIA C6.

Ale szczerze - już bardziej byłbym skłonny brać OMNIE 2 niż Nokię, ale nigdy nic nie wiadomo.

Jednak najbardziej chyba by mi podpasował WAVE mimo, że za za obsługę (zapis/odczyt/edycja) plików MSO 2007/2010 musiałbym dopłacić :wink:

Wątek jednak cały czas jest aktualny - dzięki Wam poznałem opinie zarówno pod adresem jednej jak i drugiej strony.

Jak narazie jednak WAVE odstrasza ceną, a OMNIA… cóż myślę, że jest nieco gorsza…

Wiesz co nokii C6 bym nie brał już lepiej te 2

oporowy wyświetlacz,symbian,kiepski procesor,mało ramu 256mb,brak multitouch,mniejszy ekran od tych 2 3,2 cala + to tylko qwerty

po zatem nokie mają chyba kiepski dotyk nie wiem jak ta ale sądząc po 5800 myślę że nic się nie zmieniło

oni robią dobre telefony klasyczne ale z dotykowym ekranem kiepskie te ich telefony

Mi wave odczytuje dokumenty office ale ja mam w formacie office 2003,zapis i edycja jest tam jakis pro chyba jak dobrze pamiętam chyba za 40zł czy coś

Wg mnie ludzie często biorą nokię dlatego że jest popularna

ale ich telefony mają słabe parametry procesory itp i symbiana cały czas ten system nie ma przeszłości

lepiej już badę,androida,system iPhone,Windowsa

taka jest moja opinia

Jeśli chodzi o C6 - dotyk jest znacznie lepszy niż w 5800

Ale jedna rzecz już ją wyeliminowała - brak akcelerometru.

Mam nadzieję że Wave potanieje :wink:

to ok

a ile wave kosztuje w plusie i przy jakim abo ?

chcę porównać z tym za ile ja kupiłem w abo

ja kupiłem przy abo 59zł za 249zł :slight_smile:

tanio wg mnie :smiley:

W Playu na 100% jest tańszy, ale wg tematu - interesuje mnie tylko i wyłącznie oferta Plusa.

Tak wiec jeśli chodzi o cenę samego telefonu to na pewno lepiej wygląda PLAY.

Natomiast w Plusie dostanę 220 minut do wszystkich + 600 minut do Plusa = za 60 złotych miesięcznie.

Aktualnie zarówno OMNIA 2 jak i WAVE są droższe niż Twój Wave więc czekam aż potanieje.

W ostateczności mogę przedłużyć umowę w Playu, ale szczerze mówiąc nie warto dla WAVEa :wink:

Jeśli dużo dzwonisz do plusa to oferta jest ci opłacalna :slight_smile:

zależy od profilu dzwonienia mi wystarczy taki abo jak jest w play

177/350 min za 59 zł

zależy mi aby w abonamencie mieć minuty do wszystkich sieci

nie potrzebuje tak jak ty minut do własnej sieci

mam stan darmowy w play ale zbytnio nie jest mi potrzebny

Ciekawe czy potanieje bo jak patrze w różnych sieciach abo np. orange tam kosztuje 700-800zł tyle bym nie dał na tel w abonamencie już wolałbym kupić na wolnym rynku i wziąć abonament bez tela

ale jak stanieje to pewnie 50-100zł

za 900-1000zł na alegro można dostać spokojnie

Omnię II i Wave

Zrobiłem sobie małą kalkulację i wychodzi mi, że…

  1. Opcja przedłużenia na 24mc, abonament 60 zł, telefon w promocji

60 * 24 + 350 (max. 400) = 1790 (max. 1850)

220 minut w podstawie, 600 minut do PLUSa

Omnia 2 - 349zł

Wave - 399zł

  1. Zakup telefonu w detalu + prepaid min. 30 zł miesięcznie

30 * 24 + ok. 1000 = 1720

ok. 107 minut do wszystkich, minuty wewnątrz sieci wg pakietów

Różnica jest taka że za 30zł karty dostanę znacznie mniej minut niż w przypadku abonamentu 60zł.

Natomiast 70zł różnicy w perspektywie 2 lat… nie warto.

Jak już pisałem - telefon bedę wybierał na początku listopada więc jest bardzo duza szansa że zarówno OMNIA 2 jak i WAVE potanieją. Ostatnio sporo czytam zarówno o jednym jak i drugim telefonie i stwierdzam, że mimo iż WAVE jest nowszy i fajniejszy to OMNIA jest jednak bardziej dla mnie. Pozostając przy tym rozliczeniu mogę przewidzieć na telefon 350 - 400 złotych. Kto wie - może jeszcze coś innego dojdzie do głosu :slight_smile:

Oczywiście ceny podane wyżej są aktualne na dzień 07-09-2010

Edit:

Poprawka zakresów cen

Dodałem ilości minut

Ja Nokii nie kupilbym zadnej, bo generalnie nie lubie tej marki. Samsunga Omni 2 (mimo, ze jest rowniez bardzo dobrym telefonem) nie da sie porownywac do Wawe’a, bo pod prawie (na WM jest ak na razie wiecej aplikacji) kazdym wzgledem Wave jest po prosu lepszy. Widac to na samej szybkosci reakcji telefonu na dotyk. Mimo, ze Omnia 2 ma “tylko” 200MHz procesor slabszy, to juz ma pewne problemy np. z w pelni plynnym przewijaniu ekranow.

No i problem rozwiązany…

Wziąłem SAMSUNGa i5700 Galaxy Spica na Androidzie. Ktoś juz wcześniej proponował właśnie androida.

Sprawdza się rewelacyjnie :slight_smile: Pakiet OFFICE-opodobny juz mam :smiley: Jedynie nie ma lampy błyskowej do aparatu, ale mi to nie przeszkadza.

Dzięki za pomoc i dyskusje.

: DO ZAMKNIĘCIA :