Płynne przejście obrazu

Chciałem sobie dzisiaj zrobić takowy tutorial http://www.e-grafik.pl/articles.php?id=86 Ale nie moge sobie poradzić z tym grupowaniem. Jak daje Ctrl + G to mi się nie pokazuje strzałka tylko:

cos0cs.th.jpg

Mam PhotoShopa v.9 CS2 chyba

Naciśnij ALT+G lub

OT: ten efekt można uzyskać dużo, dużo łatwiej… mianowicie tak:

probuje uzyskac ten efekt, ale wychodzi mi cos takiego:

iui9g85hhuz8efbtm.jpg

, gdzie sie ustawia:

‘wypełnienie przechodzące w przeźroczystość’

czy moze ten efekt nie wyjdzie przy czarno-bialych zdjeciach

pozdro

ustaw gradient biało-czarny a nie biało-przeźroczysty

po wklejeniu zdjecia drugiego, naciskam Ctrl+G, nastepnie warstwa=>nowa warstwa wypelnienia=>gradient, zmienilem na czarno bialy i wychodzi cos takiego:

20kgsa61ojyt3onym.jpg

prosze o pomoc

Warstwę “Warstwa 2” przesuń na samą górę i wtedy naciśnij ALT+G (jeśli będzie trzeba)

i cos mi nie idzie, zauwazylem ze mimo iz robie krok po kroku ni mam tej jednej warstwy z przykladu, moze to jest przyczyna niepowodzenia:

nwcxwksrq2tpfp05.jpgd7broruhse8xofov.jpg

na poprzednim screenie go miałeś :stuck_out_tongue:

tak, to jest błąd, wstaw tam warstwę i po niej gradienta pociągnij

xxx nie idzie mi, jak robie wypelnienie gradientem to robi mi sie ten szaro-czarny obraz, jak przesuwam warstwe druga to nic sie nie dzieje

trace cierpliwosc i nerwy mi puszczaja pozniej zrobie do tego podejscie bo musze sie z chilloutowac, inaczej xxx ten monitor(ale mnie ponioslo)

pozdro i nara :wink:

Nie gwiazdkuj tutaj bo to niczego nie zmienia tylko odpocznij chwilkę :stuck_out_tongue:

Sdar

warstwa z gradientem powinna być druga w kolejności, a na pierwszej warstwie naciśnij ALT+G