Płyta 8.5GB DL - która najlepsza

(C3rsh) #1

Witam!

Zastanawiam się jakief firmy jest najlepsza płyta 8,5gb Double Layer. Chodzi o taką, co nie szybko padają.

Pozdrawiam

(Breitner) #2

Ja używam płytek różnych (DVD, CD) tylko firmy Verbatim, zero problemów, więc polecam tę firmę.

(Monczkin) #3

c3rsH , co to ma wspólnego z działem Problemy :confused: Przenoszę. Czytaj opisy działów.

(C3rsh) #4

Ale ja potrzebuję 8,5 chyba ze 3 płytki, bo zdjęcia tyle zajmują, a szkoda było by je stracić z byle ryski.

(Łukasz14) #5

c3rsH , no i nie stracisz ich :wink:

Tylko Verbatimy, inne mogą świrować bo poprawnym wypaleniu. A jak Ci bardzo zależy na tych zdjęciach, to może kup dysk twardy powiedzmy 30-40 GB i przerzuć te dane na niego.

(C3rsh) #6

A co mam zrobić, jak próbuję nagrać nerem 6 na płytkę 8,5gb. Napełniam 8GB, ale wyskakuje błąd że za mało miejsca i prosi o włożenie płyty dvd DL. A ja właśnie mam taką.

Jak wchodzę do Mojego Komputera, i klikam na stacje dysków, to wyskakuję, że ma 0MB wolnego i 0MB zajętego a nazwa to Stacja dysków CD. Co mam robić, aby się nagrało?

(Łukasz14) #7

c3rsH , płytki DVD DL wypalaj Alcoholem 120%

(C3rsh) #8

Nie wiedziałem tego. A ja się mecze już od 2 godz. Zaraz zobaczę czy uda mi się alcoholem wypalić.

-- Dodane 29.12.2009 (Wt) 12:37 --

Wyskakuję, ze płyta nie jest czysta. :frowning:

(Łukasz14) #9

c3rsH , podaj model swojej nagrywarki oraz jaki masz firmware tego napędu?

BTW. Może zrób obraz płyty z tymi zdjęciami, a następnie wypal ten obraz w Alcoholu lub Clone CD.

(C3rsh) #10

LITE-ON DVDRW LH-20A1P

A co to jest firmware i gdzie tego szukać?

(Łukasz14) #11

c3rsH , http://www.cdrinfo.pl/bios/8338130912 Bios z 2008 roku.

(C3rsh) #12

Mam bios zainstalować?

(Łukasz14) #13

c3rsH , tak, to jest tylko aktualizacja biosa nagrywarki. Upewnij się, że podczas wgrywania go nie będzie czasami dostawy w prądzie, bo może to uszkodzić nagrywarkę.

(C3rsh) #14

TO samo, płyta nei jest czysta. Może ma to związek z tym że próbowałem nagrać zdjęcia, ale wyskoczył błąd. Ale przy wkładaniu płyty piszę Czysty dysk CD. Tylko nie wiem dlaczego pisze CD, a nei DVD. Sprawdzałem nerem dysk, ale tam żadnych plików nie ma, nawet ukrytych.

(FXJ) #15

Kodak robi płyty DVD pokryte warstwą złota, jakieś 20 kilka zł za sztukę DL będzie droższa. Ale są lepsze jeszcze bo i po 80zł za DVD ale nie pamiętam firmy ;]