Płyta 8.5GB DL - która najlepsza

Witam!

Zastanawiam się jakief firmy jest najlepsza płyta 8,5gb Double Layer. Chodzi o taką, co nie szybko padają.

Pozdrawiam

Ja używam płytek różnych (DVD, CD) tylko firmy Verbatim, zero problemów, więc polecam tę firmę.

c3rsH , co to ma wspólnego z działem Problemy :confused: Przenoszę. Czytaj opisy działów.

Ale ja potrzebuję 8,5 chyba ze 3 płytki, bo zdjęcia tyle zajmują, a szkoda było by je stracić z byle ryski.

c3rsH , no i nie stracisz ich :wink:

Tylko Verbatimy, inne mogą świrować bo poprawnym wypaleniu. A jak Ci bardzo zależy na tych zdjęciach, to może kup dysk twardy powiedzmy 30-40 GB i przerzuć te dane na niego.

A co mam zrobić, jak próbuję nagrać nerem 6 na płytkę 8,5gb. Napełniam 8GB, ale wyskakuje błąd że za mało miejsca i prosi o włożenie płyty dvd DL. A ja właśnie mam taką.

Jak wchodzę do Mojego Komputera, i klikam na stacje dysków, to wyskakuję, że ma 0MB wolnego i 0MB zajętego a nazwa to Stacja dysków CD. Co mam robić, aby się nagrało?

c3rsH , płytki DVD DL wypalaj Alcoholem 120%

Nie wiedziałem tego. A ja się mecze już od 2 godz. Zaraz zobaczę czy uda mi się alcoholem wypalić.

Dodane 29.12.2009 (Wt) 12:37

Wyskakuję, ze płyta nie jest czysta. :frowning:

c3rsH , podaj model swojej nagrywarki oraz jaki masz firmware tego napędu?

BTW. Może zrób obraz płyty z tymi zdjęciami, a następnie wypal ten obraz w Alcoholu lub Clone CD.

LITE-ON DVDRW LH-20A1P

A co to jest firmware i gdzie tego szukać?

c3rsH , http://www.cdrinfo.pl/bios/8338130912 Bios z 2008 roku.

Mam bios zainstalować?

c3rsH , tak, to jest tylko aktualizacja biosa nagrywarki. Upewnij się, że podczas wgrywania go nie będzie czasami dostawy w prądzie, bo może to uszkodzić nagrywarkę.

TO samo, płyta nei jest czysta. Może ma to związek z tym że próbowałem nagrać zdjęcia, ale wyskoczył błąd. Ale przy wkładaniu płyty piszę Czysty dysk CD. Tylko nie wiem dlaczego pisze CD, a nei DVD. Sprawdzałem nerem dysk, ale tam żadnych plików nie ma, nawet ukrytych.

Kodak robi płyty DVD pokryte warstwą złota, jakieś 20 kilka zł za sztukę DL będzie droższa. Ale są lepsze jeszcze bo i po 80zł za DVD ale nie pamiętam firmy ;]