Płyta 8rda+ po właczeniu kompa komunikat FF

witam.

Sytuacja z płytą główną Epox-8RDA+ jest taka: po właczeniu kompa (np. gdy nie był używany całą noc) pojawia sie komunikat FF na wyswietlaczu płyty.Komp oczywiscie nie wstaje,wiatraki dyski sie kręcą monitor sie nie włącza… kolejne restarty w zasadzie nie dają efektu dopiero po kilku minutach właczania,resetu komputer daje sie uruchomic. Później np. gdy znów troche postoi wyłaczony i chcę go uruchomić jest podobnie… zastanawiam czy problem nie wynika z małego napiecia na procesorze. Płyta pokazuje 1,71V a program pod windowsem 1,6V… moze ktos miał podobne problemy z taką płytą?

Coś ciekawego dzieje się z twoim dysiem skoro ci F’ki pokazuje. Boot’nąć go coś nie może. Sprawdź kable podłączone do dysia, zresetuj bios’a(zworką czy bateria jak chcesz). A tak w ogóle jaki sprzęt ? Dysk i zasilacz(marka, model) przede wszystkim.

racja mogłem napisac wcześniej…

Dyski: 60GB barracuda seagate, IBM 20GB. Zasilacz Chieftec 450W… karta graficzna radeon 9600pro, procesor AMD 2400XP+

dodatkowo powinienem napisac jeszcze ze płyta jest z odzysku tzn. miała wyminieniane kondensatory… tutaj jest link do innego tematu

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=19&t=254084 są opisane moje przejscia… :expressionless: