Płyta Abit IP35-E - problem z rozruchem

Witam od wczoraj jestem posiadaczem płyty Abit IP35-E i mam problem z rozruchem. Wszystko est dobrze podłączone. Jednak gdy włączam komputer wszystko startuje normalnie, po 2 sekundach rozruch komutera jest zatrzymany i po 2-1-2 sekundach samoczynnie komputer uruchamia się drugi raz. Potem wszystko działa normalnie.

Problem ten posiadał także użytkownik z Komputronika podaję link:

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ … ,id,42250/ - proszę poczytać w opiniach na dole strony.

Mam pytanie taka już ta płyta jest czy da się z tym fantem coś zrobić.?

Kolo pisze ze to może wina zasilacza bo nie jest podpięty pod 8 pin , ale raczej nie . Ja bym obstawiał ze to coś raczej z biosem , możesz czekać na nowa wersje może to rozwiąże . A może nie , może trafiły wam sie trefne sztuki .Trudno tu polemizować

Ja bym skorzystał z gwarancji :!:

Tam masz 8 pin do zasilacza jaki masz zasilacz .Jak z 4 pinowa wtyczka ,to czy dobrze podłączyłes zasilacz

Nic to nie da

Jest to normalna sytuacja.

Podwujny rozruch występuje w większości płytach na P35 (nawet bez OC)

ale syf :x

Czyli podwójnym rozruchem się nie przejmować?? To dlaczego podwójny boot wprowadzono. Jaki jest w tym cel.

P.S. Ogólnie płyta chodzi cacy wszystko smiga i zero zawiech tylko podwójny rozruch.

Gdzieś na forum wyczytałem takie posta.

Także nie tylko ja mam taki problem. Ktoś pisał, ze zwiększenie napięcia na DDR z 1,8 na 2,0 uswuwam problem podwójnego rozruchu.

Niektórzy pisza że Flash biosu na nowszy eliminuje problem podwójnego boot???

To nie jest żaden problem. Poprostu 2nd boot to urok P35

W niektórych płytach występuje dopiero po OC, a nieraz cały czas.

Konkretnego sposobu na wyeliminowanie tego, nie ma

Tu bym polemiziował. Podobno Flash Biosu na wersję 12 redukuje problem i ogranicza podwójny boot w sytuacji np. podkręcania CPU

Witam

ja również posiadam płytkę Abita IP35-E i mam z nią problem. Sprawa wygląda tak: Podłączyłem wszystkie przewody poprawnie a płytka nie wstaje, tzn kręcą sie wszystkie wiatraki, jest tzw. podwójny rozruch, dysk szoruje, dvd to samo a ekran czarny, bios się nie wyświetla, nie “pika” głośniczek. Sprawdzałem na innym zasilaczu i to samo, grafa na bank jest sprawna. Może macie jakieś rady dla mnie bo już mi ręce opadają :cry:

Jaki zasilacz? Moc firma

Sprawdź na innym monitorze. Kabel do monitora może uszkodzony

Monitor sprawny na 100% , Zasiłke mam fortrona 350 W, sprawdzałem też na innym zasilaczu, efekt taki sam - czarny ekran :frowning:

już kombinowałem z pamieciami, w końcu odłaczyłem co sie dało: grafe , pamieci, dyski, został płyta z procem i zasiłka i nadal nic, cisza. resetowałem cmos kilka razy nawet ją troche przygrzałem szuszarką do włosów bo ktos tam pisał ze ta płytka nie lubi zeby było zbyt zimno w mieszkaniu i ciagle nic

Proc/płyta zdechła

Sprawdź proca u kolegi

Od złozenia nowego kompa jest zle Przy odpaleniu tak jak by sie wylacza i spowrotem wlacza ( nieraz nawet dwa razy), pozniej podlaczony dysk (ide 120gb jak by co nie stata) chce sformatowac ale pliki kopiuja sie wolno, pozniej frmatuje partycje, i jest ok, kopiuja sie pliki systemowe i nagle blad. Chce sformatowac jeszcze raz a tu pisza ze nie mozna znalesc partyjci! Mowie trudno przyciskam klawisz do formatowania a ty blad i niebieski ekran STOP na ktorym jest oto blad : STOP:0X0000008E(OXOOOOOO5, OXF7418CAD, 0XF6FCC7E4, 0X00000000) setupdd.sys-address F7418CAD base of F7EC000 idt. Pozniej podlaczam inny dysk tez ide tylko ze 20gb mam na nim zainstalowany sysytem wiec go podlaczam, pokazuje sie pasek ladowania sysytemu i nagle blad STOP ktorego nie ma mozliwosci zobaczenia bo mruga b. szybko Dysk i naped optyczny mam podlaczone za pomoca tasmy ide i moze to jest temu winne?? bo sam nie wiem moj komp to:

procek-intel dual core e2160

mobo-abit ip35-e

ram-2 gb (2x1gb) kingston 667mhz cl 5 na elpidach

graf-8600 GT sonic+ palit

zasilka- amacrox ax450-pnf

dysk jakis wd 120gb ide

naped lg tez ide

obudowa i-box orion

cooler na procka pentagram 100 al-cu (czy cos takiego).

Poza tym dalem inny dysk na ktorym zainstalowalem od nowa windowsika (system instalowalem nastarym kompie)podlaczam go do nowego kompa niby sie laduje nagle blue screen mrygnie i restart kompa…

Przyczyna jest prosta. Zapewne instalujesz Windowsa XP bez SP2

nie probowalem wczesniej z servisem 1,2 z visa ultimate… patrz na koniec mojego poprzedniego posta… system juz zinstalowany i nadal kicha ;/

To pewnie memki sypią

Spróbuj przełożyć slotami/zainsatlować na 1 kości/porzyczyć od kogoś inną kość

wczoraj w nocy wlaczylem memtesta przejechal ramy 19 razy i ani jednego bledu…

Ale spróbuj na innych kościach zainstalować

Kod błędu na bluescreenie pokazuje błąd pamięci

szczerze mowiac te bluescreeny pokazuja co popadnie… kiedys padal mi dysk i tez pokazywalo ze ramy sa zepsute… poza tym tem memtest chyba nie klamie? zreszta jutro pojde do kolegi i sprawdze te ramy. Dodam jeszcze, ze zainstalowalem najnowszy bios i nadal jest to samo…