Płyta ASRock p4v88 a instalacja Xp (problemy instalacyjne)

Witam,

posiadam płytę główną ASRock p488 i jakiś tam dyzio… Podczas instalacji systemu Windows Xp Sp3 (legalnego-płyta nie jest uszkodzona) wyskakują Blue Screeny (np. podczas formatowania, bądź w późniejszej fazie instalacji).

Doszedłem do wniosku, że może to być spowodowane tym, iż płyta potrzebuje dodatkowe stery podczas instalacji… Noi teraz pytanie do Was…

  1. Mam zawartość pobranego folderu wrzucić na dyskietkę i wybrać F5 (czy F6 - już nie pamiętam), żeby załadować jakieś sterowniki zewnętrzne?

  2. Jak je nagrać wypakować je z folderu?

  3. Które pobrać?

Link do tych sterowników…

http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=P4V88&o=XP

Tam jest również jakiś przewodnik instalacji, ale z English to ja troszkę kiepski jestem…

Pozdrawiam…

EDIT:

Dobra, gooogle trans… i cos tam wydziobałem… Nie zmieniłem tego trybu… w biosie. Tak czy siak, czekam jeszcze na jakieś podpowiedzi.

Na jakim dysku to instalujesz SATA czy ATA ? Jaka wersja BIOSu? Sterowniki można dograć do płyty instalacyjnej.

Sata, Bios nie aktualizowany… Program Nlite?

A ten jak go nazwałeś “dyzio” to w jakiej kondycji jest? Ściągnij soft producenta, wypal ISO albo podepnij go do innego komputera i przetestuj dogłębnie “dyzia” by wykluczyć jego ewentualne niedomaganie…

:roll:

Ewentualnie skoro wali ci bluescreeny w różnych momentach instalacji to może być walnięty RAM też tak miałem. Więc przy okazji też możesz sprawdzić np memtestem

Przepraszam, dysk IDE… (Sata mi się wysypał jakoś po podłączeniu - albo ze starości…), tak czy siak, podczas formatowania BL, dysk był podpięty pod innego PC i działał bez problemowo, po podpięciu znowu pod mój “sprzęt” komputer resetuje się po wyświetleniu 1 wszego paska ładowania WINDOWSA…

Podczas nowej instalacji windowsa, wyskakuje BL… Aha, i nie widzi mi tych sterowników na dyskietce ; ( Pomysły?

Dodane 16.12.2011 (Pt) 11:59

EDIT:

zastanawia mnie też, dlaczego po włączeniu zasilacza idzie jakby" iskra", przez co wiatraczek się porusza (jakby się miał włączyć)… Do tego w biosie przestała mi działać klawiatura… tzn enter działa tylko na numerycznej… Co raz to lepsiejsze rzeczy się dzieją… Chyba płyta nawaliła?

Bo instalacja xp na innym kompie nie przejdzie musisz na swoim

śmiech na sali… W biosie zauważyłem temperaturę 70 C po 3 próbach instalacji + skaczące napięcie na procesorze… Wyłączyłem opcję ostrzegania przekroczenia temperatury noi cóż… działa ? Zrobię update biosu noi zobaczymy jak się bd sytuacja dalej przedstawiać…

Najpierw zobacz czy radiator dobrze dociśnięty i czy pasta dobra. Później zobacz jaki to zasilacz jaka marka i napisz. Ja bym jeszcze kondensatory na płycie zobaczył przy okazji.