Płyta Asus P5B-E

Myślisz że 10 może coś zmienić z tym sprzętem ? bo instalowałem 7 i dalej to samo nawet po zaktualizowaniu sterowników do ACPI

To jest możliwe. Tam jest chipset Intel P965 / ICH8R, a Windows 10 je obsługuje. Ja mam P5W i chipset 975x, czyli dość podobny (choć niby lepszy, ale to nie te czasy, aby tym się przejmować, bo to nie jest rok 2008 :wink: ).
Ważne jest, aby pozwolić systemowi zainstalować wszystkie aktualizacje, bo pamiętam, że też tak miałem po postawieniu systemu, że komputer nie chciał się wyłączyć. Wszystko się zamykało, ale “power-off” nie było. Ale minęło mu to po instalacji poprawek Microsoftu. Teraz mam Windows 10 20H2 i żadnych problemów. :slight_smile: Z dyskami SSD i 8 GB RAM system śmiga tak, że nic więcej nie potrzebuję. :slight_smile:

A tak to u mnie wygląda:
image

image

Okej jeszcze dzisiaj spróbuję to ogarnąć z 10 ale zostało mi tylko 5 GB ramu :joy::joy: i dam znać czy ruszyło coś z tym tematem a jak nie to płyta laduje w śmietniku

A ile czasu miałeś taki problem ? Że nie wyłączała zasilania na płytę i czy coś zmieniałem w konfiguracji pc ? Bo zainstalowałem 7 wszystkie sterowniki i dalej to samo jeszcze jutro z 10 spróbuję ale wątpię żeby to dało jakiś rezultat

Sprawdź sobie sterowniki (czy aktualne/nie powodują problemów) i czy masz jakiś niepotrzebny program w procesach systemowych - mam to samo na swoim starym kompie z Core 2 Duo, najpewniej winny jest któryś ze sterowników/oprogramowanie do niego. Wątpliwe żeby to była usterka sprzętowa, na 99% to kwestia systemu, więc się nie martw :slight_smile:

Sprawdź czy system w trybie awaryjnym pozwala na wyłączenie komputera.

Dawno temu to było, nie pamiętam, powiedzmy że z kilka dni.
Wiem, że sprawdzałem też w podglądzie zdarzeń i być może tam coś znalazłem. Naprawdę nie pamiętam dokładnie, bo to z dwa lata temu było.
Ale pomysł @sensu jest… sensowny :wink: Sprawdź w trybie awaryjnym.

za pierwszym razem po zainstalowaniu systemu jest okej a później juz to samo a co do trybu awaryjnego zwiesza się przy wyłączeniu pc więc raczej do zamkniecia bo płyta nie działa jak powinna moze pochodzę po skupach złomu i kupie jakiąś płytke do tej rodziny :slight_smile:

ktoś się orientuje co to za pin w lga 775 ? przed chwilą ściągnąłem procka i zauważyłem że był wykrzywiony w dół socketu ? I możliwe że styku nie było i że nie chciał się wyłączyć ?

Zamykam problemem był ieee 1394 to on działał cały czas