Płyta bootowalna - problem z instalacją


(system) #1

Podczas instalacji systemu xp z płytki bootowalnej wyskakuje problem, przechodzi już do samej instalacji, pozostaje 35 minut, instaluje urządzenia i wyskakuje problem, nie da się tego ominąć.

Co teraz zrobić?

Chyba, żeby skopiować dane z tej płytki potrzebny jest jakiś program, sam nero nie wystarczy.

Sciągnąć windows xp z neta? Skąd najlepiej, i co zrobić, żeby te dane były wystarczające do stworzenia pełnowymiarowej płytki instalacyjnej xp?


(Cedar) #2

Możesz podać dokładnie jaki "problem" pojawia się w czasie instalacji? Czy to jest spowodowane błędami odczytu płytki? Czy jest możliwe zwykłe skopiowanie płyty CD spod systemu (po plikach)?

Nero lub prawie każdy inny program z możliwością kopiowania płyty CD wystarczy aby skopiować płytę z Windowsem - wybierasz "kopiuj płytę CD/DVD" i to wszystko.

Co do pobierania z sieci - temat dyskusyjny co do legalności, lepiej pożyczyć nośnik instalacyjny od kolegi, zainstalować i wpisać swój serial.


(szymon189) #3

Skąd tam Windows? Dysk twardy to SATA? Jaki system chcesz zainstalować?

Widzę, że cedar już mnie tutaj uprzedził.


(system) #4

Płytka jest bardzo porysowana, kiedyś już niej instalowałem, ale widać już nie jest z nią zbyt okej. Pojawia się niebieski ekran, że windows musi zostać zamknięty, żeby nie spowodować uszkodzeń komputera - błąd 0x0000000A(0x00000010,0x0000002,0x0...,0x80511A58) jeżeli to coś miało by pomóc...dziwne, w tej wersji nero nie ma takiej opcji jak kopiuj płytkę...kopiując ręcznie pojawia się komunikat, iż jeden z plików nie jest poprawny dla Dos.


(Macuspl) #5

http://support.microsoft.com/kb/311564/pl

http://support.microsoft.com/kb/314063/pl


(Dziabdzior) #6

a kopiuje wszystkie pliki na samym początku instalacji kiedy jest niebieski ekran i tylko pasek postępu? Bo jeśli wyświetla komunikat, że czegoś tam nie może skopiować to w takim razie może to być wina Twojego problemu ale jeśli nie wówczas radzę przegrać tą płytkę przez skopiowanie CD w nero i spróbowanie puszczenia instalacji ze świeżej kopii. Myślę, że pomoże.


(Magik) #7

dominikanin , proszę skorzystać z opcji EDYTUJ i poprawić tytuł tematu.

Niezastosowanie się do tego spowoduje wywalenie tematu do kosza.


(system) #8

Czy jest jakiś program, który odzyskałby dane z porysowanej płyty, której niektóre sektory są niewątpliwie uszkodzone?


(szymon189) #9

Wypróbuj IsoBuster


(mysz 1) #10

Odłącz wszystko co masz podłączone do komputera , zostaw mysz , klawiaturę ,monitor .

Jeśli masz karty rozszerzeń wyciągnij .[podłączone pod PCI , itp]


(Cedar) #11

Spytam z ciekawości - w jakim celu ma to robić? Skoro proponujesz takie "rozwiązanie" należy się małe wyjaśnienie.


(system) #12

Więc sytuacja nieco się wykrystalizowała, płytka z XP jest dobra - przed chwilą zainstalowałem z niej xp na kompie doświadczalnym. Mam gmerać w BIOS'ie? Narazie postaram się załadować xpsp3 na nową płytkę, no bo co może być źle jeszcze...niekompatybilność? Niby doradca wybierał...Intel core i5 750 4x2,66Ghz, DDR3 4 GB, HDD 750GB, Geforce GTX260 896mb.