Płyta bootowalna - problem z instalacją

Podczas instalacji systemu xp z płytki bootowalnej wyskakuje problem, przechodzi już do samej instalacji, pozostaje 35 minut, instaluje urządzenia i wyskakuje problem, nie da się tego ominąć.

Co teraz zrobić?

Chyba, żeby skopiować dane z tej płytki potrzebny jest jakiś program, sam nero nie wystarczy.

Sciągnąć windows xp z neta? Skąd najlepiej, i co zrobić, żeby te dane były wystarczające do stworzenia pełnowymiarowej płytki instalacyjnej xp?

Możesz podać dokładnie jaki “problem” pojawia się w czasie instalacji? Czy to jest spowodowane błędami odczytu płytki? Czy jest możliwe zwykłe skopiowanie płyty CD spod systemu (po plikach)?

Nero lub prawie każdy inny program z możliwością kopiowania płyty CD wystarczy aby skopiować płytę z Windowsem - wybierasz “kopiuj płytę CD/DVD” i to wszystko.

Co do pobierania z sieci - temat dyskusyjny co do legalności, lepiej pożyczyć nośnik instalacyjny od kolegi, zainstalować i wpisać swój serial.

Skąd tam Windows? Dysk twardy to SATA? Jaki system chcesz zainstalować?

Widzę, że cedar już mnie tutaj uprzedził.

Płytka jest bardzo porysowana, kiedyś już niej instalowałem, ale widać już nie jest z nią zbyt okej. Pojawia się niebieski ekran, że windows musi zostać zamknięty, żeby nie spowodować uszkodzeń komputera - błąd 0x0000000A(0x00000010,0x0000002,0x0…,0x80511A58) jeżeli to coś miało by pomóc…dziwne, w tej wersji nero nie ma takiej opcji jak kopiuj płytkę…kopiując ręcznie pojawia się komunikat, iż jeden z plików nie jest poprawny dla Dos.

http://support.microsoft.com/kb/311564/pl

http://support.microsoft.com/kb/314063/pl

a kopiuje wszystkie pliki na samym początku instalacji kiedy jest niebieski ekran i tylko pasek postępu? Bo jeśli wyświetla komunikat, że czegoś tam nie może skopiować to w takim razie może to być wina Twojego problemu ale jeśli nie wówczas radzę przegrać tą płytkę przez skopiowanie CD w nero i spróbowanie puszczenia instalacji ze świeżej kopii. Myślę, że pomoże.

dominikanin , proszę skorzystać z opcji EDYTUJ i poprawić tytuł tematu.

Niezastosowanie się do tego spowoduje wywalenie tematu do kosza.

Czy jest jakiś program, który odzyskałby dane z porysowanej płyty, której niektóre sektory są niewątpliwie uszkodzone?

Wypróbuj IsoBuster

Odłącz wszystko co masz podłączone do komputera , zostaw mysz , klawiaturę ,monitor .

Jeśli masz karty rozszerzeń wyciągnij .[podłączone pod PCI , itp]

Spytam z ciekawości - w jakim celu ma to robić? Skoro proponujesz takie “rozwiązanie” należy się małe wyjaśnienie.

Więc sytuacja nieco się wykrystalizowała, płytka z XP jest dobra - przed chwilą zainstalowałem z niej xp na kompie doświadczalnym. Mam gmerać w BIOS’ie? Narazie postaram się załadować xpsp3 na nową płytkę, no bo co może być źle jeszcze…niekompatybilność? Niby doradca wybierał…Intel core i5 750 4x2,66Ghz, DDR3 4 GB, HDD 750GB, Geforce GTX260 896mb.