Płyta bootowalna z systemem

Czesc

Czesc

Chcę skopiować bootowalną płytę z Windows XP. Jaką opcję muszę wybrać w Nero aby płyta startowała przy instalacji systemu z cdrom-u >>> “kopiuj płytę CD” czy “zapisz jako płyta z danymi” Czy może utwórz płytę startową"? Z jaką prędkością to wypalić żeby było jak najmniej błędów? Wystarczy x24?

Cztałem parę publikacji na temat nagrywania płyty starowej jest to nieźle pokręcone NP. w książce Bartosza Danowskiego “Nagrywanie płyt CD/DVD” najpierw trzeba bootloader wekstraktować programem WinISO lub UltraISO z płyty CD, pliki systemowe i boot.ini zgrać do jednego folderu, jakoś to tam połączyć + dodatkowe pliki utworzyć samemu lub ściągnąc z internetu i dopiero wypalić jako obraz .iso. Czy coś tam? Więc jak to w końcu jest? Bo będzie lipa jak jak wypalę i system nie będzie startował z dysku.

:?

wybierz opcję “kopiuj płytę CD”, a prędkość jak najmniejszą, radzę 4X potrwa długo ale jest pewne, zamknij także cd nie sesję, możesz także zaznaczyć opcję weryfikacji kompilacji po nagraniu, a to co piszesz niżej dotyczy tworzenia cd romu startowego, a Ty już go masz.

Dzięki marek624

Złączono Posta : 01.09.2006 (Pią) 19:00

A właśnie gdzie mogę odnaczyć opowiednie opcje w NERO EXPRESS: chodzi mi o prędkość, DAO RAW i weryfikację kompilacji po nagraniu? BO ja mam przy “kopiowaniu płyty” tylko okno

abcpb3.jpg

Nie mogę nawet zmienić prędkości zapisu na mniejszą.

w nero Expres musisz wybrać opcję WIĘCEJ a potem “zapisuje ścieżki na dysk twardy”, tam z kolei dajesz ok. bo Ci powie że nie rozpznał napędu znowu wchodzisz w opcje i tam masz możliwośż ustawienia prędkości zapisu, a więcej z nero expres nie wyciągniesz możesz co najwyżej utworzyć płytę wielosesyjną, ale Tobie potrzebne jest “kopiuj dysk” i jak najmniejsza prędkość + weryfikacja kompilacji powinna być jak masz nowszą wersję nero

Czyli ustawienia z zakładki:

http://img212.imageshack.us/my.php?image=abcvh5.jpg

DAO96 oznacza tryb RAW i będzie odczytywał subkanały a więc nie pominie bootsectorów tak? Weryfikacja kompilacji i zamknięcie płyty CD nastąpi automatycznie czy mam to gdzies włączyć?

A czy to nie jest tak że prędkosci zapisu w Nero nie wolno zmieniać bo jeśli CD-ROM będzie odczytywał dane z prędkością x52 i bezpośrednio przesyłał do nagrywarki która zapisuje z mniejszą predkoscia np x16 to może dojść do przepełnienia bufora danych (ze wględu na nierównomierny przesył informacji - nagrywarka po prostu nie zdąrzy wypalić tego co prześle jej cd-rom) i spieprzy płytę?

Złączono Posta : 02.09.2006 (Sob) 9:19

A jeszcze ten problem z - error NTLDR

gdzie to wyłaczyc w NERO Express 6