Płyta CD-R : Pędkość i jej znaczenie

Witam!

Jakie znaczenia mają prędkości napisane na płytce?

Z góry dzieki!

Pozdrawiam

:shock:

Jak to? Na płytce jest napisane jak szybko możesz nagrać dane na płytce.

Dla płyty CD szybkość " x1" wynosi 150kB/s a pozostałe to jej wielokrotność.

Dla płyty DVD szybkość " x1" to około (nie pamiętam dokładnie) 1,5 MB/s a pozostałe to jej wielokrotność.

Oznaczenia na płytce mają znaczenie informacyjne dla użytkownika, nagrywarka odczytuje te dane ze specjalnego obszaru na płycie.

Czyli jak mam płytkę załóżmy 52x.

To jakimi szybkościami mogę nagrywać?

im mniejsza prędkość tym niej błędów

O.o gdzie takie sprzedają?

http://membres.lycos.fr/wypalacz/benq/benq%202.jpg

W sklepie za rogiem… ;D

Program do nagrywania otrzymuje informacje z nagrywarki jaka płyta została załadowana oraz z jakimi prędkościami dana płyta może być nagrana i umożliwia ustawienie/wybranie przez użytkownika jednej z kilku różnych prędkości - w Twoim przypadku max x52.

Przy nagrywaniu np. płyt AudioCD zaleca się nagrywać płyty z mniejszą prędkością niż maksymalna, którą powinno się stosować tylko przy nagrywaniu płyt CD-R lepszej jakości nie “no name” i z danymi, przy których aż tak bardzo nie zależy nam na idealnym odwzorowaniu danych źródłowych.

Ogólna zasada - nagrywasz wolniej niż umożliwia to nagrywarka i dana płyta CD-R (lub DVD-R).

mati75 , w kiosku obok mojego bloku, chcesz to rano Ci kupię, ile potrzebujesz? :wink:

Czyli 8x i 16x to bardzo dobre prędkości nagrywania?

Bo przeważnie takimi to ja nagrywam.

Płytki te są dobre bo kosztują 49gr :smiley:

Masz mati75 niech się nacieszą Twoje oczy :

http://img15.imageshack.us/img15/3545/pict1679n.jpg

Tak, bardzo dobrze ale dla CD-R, dla DVD-R odpowiednio mniejsza.

Większa/maksymalna szybkość nagrywania jest dobra gdy zależy nam na czasie.

dzięki sam sobie kupię.

Np. przy nagrywaniu obrazów systemów zaleca się jak najmniejszą prędkość. Przy bardzo dużych prędkościach np. dvd x16 zdarzało mi się, że nie zawsze chciało je odczytywać.

Nie zawsze to co napisane jest na płycie mówie o prędkości zgadza się z prawdziwą prędkością szczególnie na tańszych płytach .

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw, OTy kosmos.JNJN