Płyta CD

Ostatnio nagrywałem płytę CD.

Uruchamiając ją na swoim komputerze wszystko elegancko działa, bez problemów.

Chcąc ją uruchomić na innym komputerze, płyta po włożeniu ją do napędu otwiera się jako całkowicie pusta - bez żadnych nagranych plików.

Czy to wina nagrania czy tamtego komputera…? ![-o<

a czym ją nagrywałeś nerem ???

Dodane 24.06.2009 (Śr) 21:18

jeśli tak to może nie zakończyłeś instalacji za szybko wyciągnąłeś płytę??

Tak

tak czasami jest

Najlepsze jest to, że na moim kompie ta płyta działa…

A jak włączam ją u kogoś innego, to wygląda, że ta płyta jest całkiem pusta…

a to jest płyta CD czy DVD?

Winą może być sposób nagrywania, czyli czy nagrywałeś w sposób aby płyta była kompatybilna z systemami Windows lub nie ale czasami się też zdarza, że jeśli coś dogrywasz do poprzedniej sesji, nowa sesja może być dla niektórych systemów niewidoczna ale o tym powinien poinformować program do nagrywania, np. Nero taką informację udzielał. Ale czasami się zdarza, że to po prostu wina samej płyty :slight_smile:

Pozdrawiam!

to płytka CD

Jakaś “markowa” czy jakiś szajs za 20 groszy?

Pozdrawiam!

Ale czasami się zdarza, że to po prostu wina samej płyty :slight_smile: -----------roobal

płyty chyba nie to czemu u niego ją odtwarza???

To jest normalna płytka CD. Nagrywałem na nią jakieś tam prezentacje i pliki. I u mnie się bez problemu otwiera.

A jak włożyłem do innego komputera u kumpla to u niego wychodzi, że jest pusta płyta, bez żadnych plików…

możeeeeeee :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

spróbuj ją po prostu skopiować do siebie na dysk wtedy włożyć nową płytę i zrobić kopiuj wklej i zapisać na nowej płycie powinno działać u każdego wtedy :smiley: :smiley:

Pewnie, że spróbuję.

Thanks…

W sumie tak ale te niektóre płyty za grosze potrafią różne cuda wyczyniać :slight_smile: Spróbuj nagrać jeszcze raz najlepiej na jakimś Verbatimie albo TDK i wtedy będziesz wiedział czy to wina płyty czy coś jest nie tak z nagrywaniem, do tego posprawdzaj ustawienia programu nagrywającego i wykonaj test nagrywarki, czy aby ona jest w 100% sprawna.

Pozdrawiam!

Spróbuję

Dzięki

A kumpel ma nagrywarkę,czy CD/DVD Rom ?,coś mi się zdaje,że nie zamknąłeś sesji płyty,wtedy taki krążek widzi tylko nagrywarka,a nie zwykły CD/DVD Rom Rom,stąd może być taka sytuacja

Kolega ma normalny napęd CD.

Czyli co, nagrać jeszcze raz??

zobacz czy czasem nie wypaliłeś płytki w multisesji,

A nagrywarka to pewnie Lite-on? Już to skądś znam. Spróbuj przeczyścić płytą czyszczącą

Najprawdopodobniej po prostu nie zakończyłeś płyty. Johny dobrze mówi z tymi sesjami, a dokładniej chodzi o płytę jednosesyjną ale niezakończoną. Często na innych komputerach nie widać nic albo są tylko ostatnio nagrane pliki.