Płyta DFI PT880-ALF i gigabyte s-series


(Moyses86) #1

Najpierw chciałem powiedzieć witam wszystkich, jestem bowiem nowy na tym forum.

Chciałem się zapytać czy jest możliwe podłączenie karty graficznej ati hd radeon 2400 do płyty głównej via DFI PT880-ALF.

I czy starą kartę ati radeon 9550 mógłbym podłączyć do płyty gigabyte s-series (niestety everest nie pokazuje mi danych na temat płyty głównej wiem tylko, że jest to gigabyte s-series na którym jest zamontowany procesor coreduo). Zamiana ta wynika z faktu, że radeon 9550 ma niedziałający wiatrak i szybko przegrzewa się przy uruchamianiu aplikacji 3D co powoduje restart kompa. Drugi komputer natomiast restartuje się przez źle działający zasilacz. Chciałem mieć jeden komputer do gier,aplikacji 3d itd, drugi natomiast do prac biurowych i przeglądania stron w necie.

Pozdrawiam

Chciałem jeszcze dodać, że przy starszym kompie jest zasilacz 350 nie wiem czy to nie będzie za mało na radeona 2400 (ale nie mam podłączonego cd- nie wiem czy to coś daje)


(Michal Kolatek) #2

O ile jest na AGP.

Jak ma proca C2D to na pewno jest PCI-E, ten Radeon był na AGP. Jak chcesz te karty zamienić między kompami to na 99% nie wypali, sensu też nie ma.

To co da zamiana kart, i tak będzie się grzać w lato nawet przy 2D, a zasilacz w końcu padnie może z paroma częściami żeby samemu na śmietnik nie polecieć. Zmień chłodzenie np Pentagram XC70 lub dokręcić nowy wentylator, a zasilacz to w jakim kompie siada, jaką ma konfiguracje? Czyli kompa na DFI masz zamiar używać do gier, a silniejszego na C2D do netu?

http://www.techfanatyk.net/zmien-zasila ... -psychoza/

Bo na pewno używasz trupa Home który kilka lat temu dostał status EOL, ściągnij Ultimate

http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Ult ... 12798.html


(Moyses86) #3

No w sumie racja tamten Radek jest na PCI-E. Pozostaje mi tylko coś zrobić z chłodzeniem, o ile stary radek nie jest już po prostu uszkodzony. A co do tego zasilacza, to w tym "nowym" kompie chyba pada bo się resetuje przy aplikacjach 3D ( w sumie nie jestem pewny ale chyba była tam odpięta klamra dociskająca chłodzenie przy procku może to przez to albo zasilacz bo tam jest tylko 450W).

A jeżeli chodzi o chłodzenie to da się coś zrobić jeszcze z tym 9550?


(Michal Kolatek) #4

To ją dopnij, jak jest złamana to wymiana chłodzenia. Pasta na procu pewnie też do zmiany bo na pewno równo nie leży.

Większość kompów będzie chodzić na 350W pod warunkiem że firma zasilacza jest dobra, przejrzyj podany link i to

zasilacze-dobre-oraz-zle-t267392.html

Co do restartów, to zwykle są na kiepskich zasilaczach przy przegrzaniu komp powinien całkiem się wyłączyć, zabezpieczenie w procu ma odcinać całkowicie zasilanie i zanim komp znowu ruszy zwykle trzeba poczekać parę min.

Nie mam zdjęcia karty, to nie wiem czy da się dokręcić do obecnego radiatora nowego wentylatora, jak karta ma taki radiator

to łatwiej będzie zamocować nowe chłodzenie XC70

Jak takie

To kupić wentylator 40-50mm czy jaki tam był

lub pasywne, ale zajmie 3 sloty pci

http://allegro.pl/item1016036514_zalman ... d_aab.html

A wyświetlają się artefakty?


(Moyses86) #5

W tamtym kompie klamra była nie dopięta, przynajmniej na tyle na ile testowałem bo zazwyczaj przy devil may cry się restartował po kilku minutach a teraz nic się nie stało przy dłuższej grze.

Chłodzenie przy radeonie 9550 mam jak na tym pierwszym zdjęciu na zaciski - a propos jak się je wyciąga?

Artefaktów nie zauważyłem.


(Michal Kolatek) #6

Będzie trzeba nacisnąć na zatrzaski, paznokciami lub użyć np szczypiec, tylko ze szczypcami ostrożnie żeby nie uderzyć w PCB lub po nim nie przejechać, tu jest filmik instruktażowy:


(Moyses86) #7

Dzięki wielkie za wszystko pozdrawiam.