Płyta do xp, pytania

Witam chciałbym się zapytać, czy jak mam viste to taka płyta zaraz dam linka do xp wejdzie na laptopa z firmy acer? czy wszystko dobrze bedzie dzialalo,

i czy oplaca tą plyte mi się kupować

http://allegro.pl/ms-windows-xp-professional-sp-3-oem-polecam-i1727150518.html

albo ta płyta

http://allegro.pl/ms-windows-xp-professional-sp2-3-od-mediatech4you-i1725896489.html

PRZEDMIOTEM SPRZEDAŻY JEST WINDOWS XP PROFESSIONAL SP2/3 OEM W WERSJI POLSKIEJ.

STAN PRODUKTU:

-Nośnik stan nowy (zafoliowany napis DELL)

-Książka czas na start(książka informacyjna o programie Windows XP PROFESSIONAL wersja POLSKA nowa zafoliowana)

-Licencja brak .

INFORMACJA O PRODUKCIE:

  • Program na komputerach DELL czy to laptop ,tawer,desktop aktywuje sie i chodzi bez klucza

-Program do użytku w domu lub firmie

-Program nie rejestrowany nie aktywowany w bazie Microsoft

-GWARANCJA REJESTRACJI I AKTYWACJI PRODUKTU NA PAŃSTWA KOMPUTERKU.

-POMOC TECHNICZNA ZWIĄZANA Z REJESTRACJĄ I AKTYWACJĄ

-Program jednostanowiskowy.

-Program w pełnej wersji.

-Program w języku polskim.

I wspomne że mam lapka od acer

Po pierwsze: żeby wiedzieć czy da się na laptopie zainstalować XP musiałbyś podać model tego sprzętu. To że jest to Acer nic nikomu nie mówi.

Po drugie: oba systemy są przeznaczone TYLKO do komputerów DELL. Wydasz 40 zł a po instalacji na Acerze i tak masz nielegalny system.

mam acer aspire 5315, wiec pomozecie mi znalezc plytke do acera zeby chodzil po taniej cenie do 60zl?? prosze,

Według informacji na stronie Acera na Twoim laptopie da się zainstalować XP (wszystkie sterowniki są do ściągnięcia ze strony wsparcia technicznego Acer). Co do Windowsa w okolicach 60 zł - przejrzałem kilkanaście aukcji na Allegro. Wszystkie dotyczą Windowsów brandowanych (NTT, Dell, Komputronik itp.).

Poczytaj licencje OEM. Instalowanie XP w wersji OEM na innym sprzęcie niż ten z którym został zakupiony jest nie legalne. Aby legalnie zainstalować OEM XP należy zakupić system nigdzie wcześniej nie używany(nową).