Płyta DVD+R 4,7 gb o pojemności większej niż 4482 mb

Witam. Zna ktoś może jakieś płytki DVD+R 4,7 GB o pojemności większej niż 4482 Mb. Potrzebuje nagrać około 4560 Mb na taką płytkę ale niestety nie w chodzi. Overburning nie pomaga i nie zapisuje do końca danych na płycie. Może jakiś producent ma płytki o realnej pojemności 4,7 Gb? Z góry dzięki za pomoc. pozder

są przecież płyty 9Gb

Tak są ale ja chciałem zapisać dane na jednej stronie płyty. Poza tym chodzi mi o płyty 4,7 Gb tak ja napisałem 2 posty wyżej.

A co konkretnie chcesz takiego zapisać, może jednak da się zmniejszyć rozmiar sesji do nagrania?

Zwykłe płyty DVD 4,7GB mają pojemność 4.37GB, więc to jest ok 4482MB.

JAk chcesz coś większego nagrać to musisz coś wywalić (niepotrzebne śmiecie), skompresować lub nagrać na płycie DVD9.

DVD9 to są płyty jednostronne, dwuwarstwowe.

Zapominacie o overburningu?

W nero (mam wersje 7, essential), jest taka opcja, właczasz, ustawiasz overburning do tych 4570-4580 MB (z małym zapasem) i wypalasz.

POwinno się zmieścić, na CD pamiętam, że wypalałem nieraz 725-730MB, ale to od płyty zalezy i nie każdy napęd/odtwarzacz może sobie taką płytą poradzić.

Płyty dvd9 9gb są jednostronne tylko mają dwie warstwy ;]

A ogólnie overburning powinien nagrać te 4482mb może jakiś kiepskich płyt używasz ;]

A jeżeli to co chcesz nagrać to film to przytnij go po prostu trochę ;]

A czy mogę nagrać coś na płycie Dual Layer nie mając takiej nagrywarki? :slight_smile:

Kolega nie doczytał bo płyty mają właśnie 4482 Mb i tyle się zmieści, a ja chcę nagrać więcej ;)))

Używałem 3 różnych płyt - Verbatim, Esperanza i TDK. Każda z tych płyt nie nagrała się do końca pomimo ustawienia overburningu. Nagrywałem w Nero.

Wiem, że można skompresować, skrócić czy uciąć pliki aby się nagrały. Ale nie tędy droga.

Powtarzam więc pytanie: czy znacie (czy są takie płyty) 4,7 GB o pojemności większej niż 4482 Gb.

Po prostu chcę wiedzieć.

Nie ma płyt DVD o pojemności 4482 Gb :lol:

Nawet dysków twardych tak dużych nie ma :wink:

a z płytami jest tak jak z dyskami twardymi, np dysk kupujesz 500GB a w rzeczywistości jest np. 465 GB - złe przeliczanie jednostek przez producentów.

Płyta DVD ma 4,7 GB wg przelicznika 1GB = 1000 MB = 1000 000 kB = 1000 000 000 B

W rzeczywistości pojemność wynosi właśnie dokladnie 4482 MB (4482,269 MB)

(4700 000 000 B / 1024 ) / 1024 = 4482,269

Jedyne co możesz zrobić to jeszcze zmniejszyć obszar Lead In na płycie jesli program do nagrywania ma taką opcję (w przypadku CD to działało, w DVD nie próbowałem).

Hehe no płyt na pewno takich nie ma. :slight_smile:

Cóż myślałem, że jakiś producent podaje prawdziwą ilość danych jaka moze zmiescic sie na płytce :slight_smile:

Pisałem wcześniej, żebyś podał co chcesz tam zgrać, bo może da się coś skrócić, obciąć, skompresować, cokolwiek, ale bez wiedzy co chcesz tam mieć to jakoś nie da rady wróżyć.

Pytałem tylko o płyty. Ze zmniejszeniem rozmiaru poradzę sobie.