Płyta DVD + R, w jakim formacie nagrać, żeby odtwarzać filmy na wszystkich dvd?

Witam, pytanie mam takie samo jak w temacie. W jakim najlepiej formacie nagrać płyty żeby odtworzyć nagrane filmy na każdym dvd? Nie wiem jakie to DvD nie znam modelu, ale mogę się dowiedzieć jeśli jest to konieczne. Chyba, że jest jakiś format który można spokojnie nagrać na płyte DvD + R i odtwarzać na dvd.

*avi powinien na każdym DVD pójść :slight_smile:

tak? tylko mam problem z nagraniem. Znaczy nagrałem 4 godzinny materiał na 1 płyte DVD +R. Wątpie, że to odtworzę. Nagrać jako dane czy coś takiego? 

Hej,

Nie na każdym. A do tego rozszerzenie avi to cały kontener kodeków, którymi można materiał skodować. By mieć 100% pewność, należałoby materiał nagrać jako DVD-Video. W normalnej jakości DVD-Video na jednej płycie DVD mieści się 120 minut materiału.

Pozdrawiam,

Dimatheus

mam to już w avi, vob, i mp4 żadne nie odtwarza nie ważne jak nagrałem, Dane czy video. Jakaś podpowiedź ?

Hej,

Tworzysz nową kompilację przy wypalaniu płyty - kompilacja jako DVD Video. Wrzucasz pliki VOB i program powinien zrobić resztę. W czym to wypalasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Burn Avare Free i CD Burn XP. Nie wiem czy jako plik video czy jaki dane. w tym 1 nagrałem ale nie odtwarza, nawet ich nie widzi, a w drugim nawet zacząć nagrywać nie moge. Przy konwertowaniu na Vob powstały jeszcze jakieś inne pliki, musze je też wrzucić? 

Hej,

Tak. Pewnie piszesz o plikach info. Uruchamiasz kompilację DVD-Video i materiał przerzucasz do folderu Video_TS.

Pozdrawiam,

Dimatheus

nie moge filmu wrzucić do folderu Video_TS jakiś błąd jest, wchodzą tam tylko tylko pliki info .nav3 

Hej,

A czym przerabiałeś pliki na Voby?

Pozdrawiam,

Dimatheus

WinAvi 

jakość jest znacznie gorsza. 

Hej,

Spróbuj jeszcze raz oryginalny materiał przerobić przy pomocy programu Freemake Video Converter. Dorzucasz materiał i wybierasz DVD-Video. Generalnie najlepiej posłużyć się programem, który pozwoli wykonać obraz ISO płytki z materiałem video.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ale nie ma takiego obowiązku, wystarczy mieć ten format DVD Video i tylko wkleić do stacji dysków i wybrać opcje zapisz na dysku.

Hej,

Nie do końca. Tak nagrywając nagrasz płytę z danymi, a nie kompilację zgodną z DVD-Video. Nowsze sprzęty to odtworzą, ale starsze mogą mieć problem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

zrobiłem tym programem i wszystko ładnie działa. Bardzo Dziękuje za pomoc, temat do zamknięcia.