Płyta Gigabyte A320M-S2H przywracanie BIOSu

A gdzie napisałem ze propaguję?
Ja tylko je uwielbiam, ponieważ uświadamiają mi że są znacznie więksi głupcy niż ja.. A to miłe uczucie

Dzięki za pomoc ale ja mieszkam w UK. Zamowiłem cudo do programowania Biosu. Jak nie da rady to wymiana płyty będzie najtańsza. Na stronie Gigabyte to nie ma tanich procesoròw, które wspòłpracują z najnowszym BIOSEM .

Masz na myśli programator? Ale wiesz, że będziesz musiał wylutować z płyty głównej układ z BIOS i włożyć go do programatora, wgrać nowy BIOS i wlutować układ ponownie do płyty. Masz w tym w ogóle jakieś doświadczenie?

Jestem monterem podzespołòw elektronicznych ale będę pròbował złapaç piny klipsem.

Fizycznie pewnie złapiesz, ale programowanie raczej rzadko się tak udaje ze względu na to, że w układzie jest zbyt duży spadek napięcia (3.3V) z programatora.

Usunąłem ankietę :policeman: , reszta zostaje jak jest. Miłego dnia i smacznej kapucziny.

Ale sprawdziłeś, że dany programator obsługuje kość?

Masz WSAD? Bo zdajesz sobie sprawę, że BIOS który daje producent to często tylko część całości?
Masz świadomość tego, że po zmianie wsadu na inny serwery aktywacji systemu mogą przestać rozpoznawać licencje przypisaną do płyty?

Klips przy płytach to tak działa w 20% przypadków, zwykle trzeba wylutować. Gorące powietrze (360 C) i schodzi lekko. Na wszelki wypadek można sobie dookoła zabezpieczyć folią aluminiową.

Nic nie szkodzi spróbować. To tylko parę złotych. Jak coś to kupię płytę. Jak dzwoniłem do sprzedawcy(UK) to powiedział że mogę wsadzić Ryzen 3 2200 lub 3200 ale jak sprawdziłem na stronie Gigabyte to najniższy procesor, który współpracuje z najnowszym Biosem T54e to
Ryzen 3 PRO 4350GE
Ryzen 3 4350G
Ryzen 3 4300G
Ryzen 3 4300GE
Nie jestem ekspertem od podzespołw ale może mi to ktoś sprawdzić i potwierdzić ?
Bo obok Ryzen3 3200 jest napisany since Bios F40. Czyli będzie chodził pod tym najnowszym czy nie ?

Jak ja sprawdziłem, to bios t54e nie istnieje, jest tylko t54d.
GA-A320M-S2H (Rev. 1.x) | Płyty główne - GIGABYTE

Kupno nowego, najniższego w sklepie nie ma sensu. :wink:

ED. wróć, jest taka wersja do pobrania w zakładce pliki, ale listy dokładnych zmian nie widzę nigdzie.

Co masz nie tak z tą poradą? Dla gigabyte masz funkcje w nowszych płytach która nazywa się q flash +, pozwalającą na bootowanie biosa bez cpu.

Wystarczy spojrzeć czy z tyłu na panelu nie ma gniazda opisanego jako bios czy w innym kolorze z małym okrągłym przyciskiem i tyle, nie jest to raczej problem ze sprawdzeniem dla autora

Niestety nie ma z tyłu napisu Bios chociaż próbowałem ale nic z tego.
Dostałem od powiedź ze strony Gigabyte.
Hello,

That’s correct. T54e BIOS doesn’t support AMD Bristol Ridge CPU.

You may try to access with another CPU (Mattise, Pinnacle, Simmit, Renoir, Vermeer CPU) to boot up the system and downgrade the BIOS.

Czyli dostałeś odpowiedź taką jaką ja zaproponowałem. Teraz @Yakii do swojej listy śmiesznych odpowiedzi może dopisać serwis Gigabyte. :rofl:

BTW, szkoda, że nie było tutaj zabezpieczenia w stylu, że BIOS nie wykrył, że jest aktualizowany na kompie który ma zainstalowany niewspierany model procesora. Powinno pojawić się odpowiednie ostrzeżenie przed aktualizacją.

Masz rację odpowiedź w stylu kup sobie nowy procesor. Ostatni składałem kompa 10 lat temu. Moja wins źe nie wiedziałem że ten mój procesor to (Bristol Bridge). Cięzko z tym procesorem jeżeli chodzi o wypozyczenie .Trzeba naprawde siedzieć w temacie żeby wiedzieć jaką płyte główną kupić aby miała np.przycisk flash .

Przecież to dobra porada. Pierwsze co bym zrobił na jego miejscu, to zapytał na forach FB itp. czy ktoś ze znajomych niema takiego procesora, albo czy można podjechać z płytą itp. Zaoferowałbym w zamian wymianę pasty i wyczyszczenie.

Znajomych nikt niema w okolicy dzisiaj czy jak?

Serio? Naprawdę wolisz wydać kasę na nową płytę, babrać się z reinstalacją, przenoszeniem licencji, wsadzaniem procesora i reszty do nowej obudowy, zamiast wydać pewnie z 1/2, 1/3 ceny płyty, żeby ci to ogarnął jakiś okoliczny serwis?

Czasami mam wrażenie, że komuna siedzi w ludziach tak głęboko, że niektórzy są gotowi kupić koparkę na raty, żeby wykopać dołek pod szambo.

Z tą komuną to pojechałeś kolego…
Ja piszę z Wielkiej Brytanii. Tutaj taka nowa płyta głòwna kosztuje 35 funtów na eBay. Za tą sume to w serwisie możesz co najwyzej odkurzyć kompa ! ! !

Na pewno dobrze napisałeś wersje?
https://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-a320m-s2hrev_10#support-cpu
Wg opisu mogłeś mieć F52 a wgraćT54d. Producent nie uwzględnia wersji T54e. Coś tu nie pasuje.
Masz rev.1?

Tak. Moja pomyłka. Miałem F52 a wgrałem tą przedostatnią T54e. Napewno T54e. Zrobiłem zdjęcie pobranych plików ale tu nie ma opcji wstawiania zdjęć ?
.

Ważne, że pomaga w chwilach gdy myślisz o sobie źle :wink: Ale aż taka samokrytyka niepotrzebna, popatrz na siebie z większą wyrozumiałością to zobaczysz też ciekawsze aspekty w innych.

No chyba że nie chcesz, to wtedy wszystko OK. W sumie każdy powinien mieć własną wizję siebie.

A zapytałeś chociaż? Zadzwoniłeś gdzieś? W UK nie masz żadnych kolegów z komputerami?
Ja bym nawet zapytał w sklepie jakimś lokalnym, powiedział jaki problem, może by wypożyczyli za jakieś grosze, albo i za darmo.

Ci co mają złożonego fabrycznie to wiesz… A w sklepie pytałem. Widzę że kolega mało zorientowany w cenach.
https://pcfixltd.co.uk/repair-services/computer-repairs/
Pozdro