Płyta Gigabyte A320M-S2H przywracanie BIOSu

Posiadam płytę główną Gigabyte A320M-S2H.
Procesor Athlon X4 950
2 x 8 GB RAM.
Karta graficzna GeForce GT 240.
Miałem na płycie Bios w wersji T52. Przez moją bezmyślność wgrałem najnowszy BIOS T54e , który jak się dowiedziałem nie obsługuje tego procesora.(NO Bristol Ridge processors support.) Teraz nie mogę uruchomić Biosu. Moje pytanie brzmi . Czy jest jakaś szansa aby wgrać stary Bios wersja T52 ?. Dodam że wyjęcie bateri i reset zworką też nic nie daje. Nie zależy mi na szybkim procesorze(gry)
Z góry dziękuję

Wyjęcie baterii nic tutaj nie pomoże bo nowy BIOS został już wgrany. Jeżeli chcesz samodzielnie cofnąć aktualizację to musisz znaleźć procesor który ruszy z nowym BIOSem, zamontować go na płycie, uruchomić komputer i wgrać stary BIOS i zainstalować swój procesor.

Najtaniej będzie wypożyczyć od kogoś procesor. W każdym serwisie który ma programator zrobią to bez problemu nawet bez procesora, no ale wtedy nie będzie najtaniej. :wink:

Możesz zobaczyć z tylu czy nie masz przy jakimś gnieździe USB napisanego BIOS.
Są niektóre płyty główne które pozwalają na uruchomienie bez procesora do aktualizacji biosu.

W ostateczności zamów na Allegro z darmowym zwrotem najtańszy procesor, na którym ruszy ta płyta. Przywróć na nim bios i potem oddaj procesor. Jeżeli masz paczkomat w okolicy to jedynie klikasz zwrot, dostajesz numer zwrotu, zanosisz do paczkomatu, wpisujesz ten numer i gotowe.

Polak potrafi :smiley:

Prawo zwrotu dla kupującego w sieci, to taka możliwość przymierzenia/obejrzenia produktu w sklepie. Wybornie, że są darmowe zwroty w paczkomatach.

Oczywiście szanujemy produkt. Jak to procesor to wyjmujemy tylko procesor, nie rozbebeszamy niczego innego ani nie ruszamy wentylatora z pastą z w pudełka. Montujemy go na starym chłodzeniu.

Polak na pewno potrafi :slight_smile: ale ja powiem że od kiedy zacząłem korzystać z darmowych zwrotów to zdecydowanie więcej zamawiam w Internecie, ponieważ nie martwię się że kupię coś niewłaściwego co mi zostanie. Jest to taki win-win dla konsumentów i sprzedawców w sieci.

W USA to wiele lat temu już było w erze przed internetowej, można było kupić garnitur iść w nim na imprezę i potem oddać, ale to już dla mnie przegięcie.

Jest jeszcze opcja trzecia, umówić się w pobliskim serwisie, który ma na stanie taki procesor. Wziąć płytę pod pachę i zapłacić za aktualizację.

Dla mnie to trochę takie „januszowanie” jednak. Coś w stylu. Kupię garnitur na jedną imprezę a po imprezie zwrócę. :wink: Takie zachowanie dla mnie jest trochę nieuczciwe wobec sprzedawcy.

Trochę tak, dlatego napisałem że w ostateczności. Ja bym w pierwszej kolejności obdzwonił pobliskie serwisy, który się podejmie, potem płyta pod pachę, niech włożą proc, odpalą, przepuszczą aktualizację. Czy nawet przyjechać z całym komputerem, na gotowe, niech tylko włożą proc i zrobią aktualkizację

Albo jak pisał przedmówca, wypożyczyć procesor. Możliwości jest wiele.

Zaktualizować kompa do nowszego Ryzena

1 polubienie

@wasabi1084 - no nie daj się prosić! Dawaj adres serwisu. Ludzie chcą, ludzie czekają! :joy_cat:

Serwis. Przeciętna cena to ok. 120 zł.

Pogoń Athlona kup ryzena, jest ze dwa razy szybszy, za chwilę i tak cię to czeka bo zapotrzebowanie softu rośnie.

Jakie proste :man_facepalming: Tylko ktoś poniesie koszty wysyłki i podróży w obie strony.

Widzę, ze pomysł został skrytykowany przez społeczność :clap:W takim razie wycofuję się z tej rady.

Powiało trochę :onion: jakby nie patrzeć…

:stuck_out_tongue_winking_eye:

Nie da się skasować porady, moderator musiałby wywalić twój post i post pana kota lub je chytrze ocenzurować, by nie powstała historia zmian.

Poza tym jest coś takiego jak cache Google, będzie to tam wisieć ze 30 dni i inne strony archiwizujące - pewnie część odrzuci mailową prośbę radka/fademind/wp „proszę skasować kopię tych URL, ‘bo tak’”.

To już nie sielanka sprzed 1,5 roku, że „post skasowany przez autora” przestaje być publiczny po 24 h - kilka osób przed kasacją konta powywalało swoje odpowiedzi z czasów jak byli nastolatkami jakby się ich wstydzili (możliwe, że zostało to włączone przed powstawaniem trybu wątku „monologicznego”).

a to aż tak super wyczyszczone nie musi być. Wystarczy wykasować poradę przez moderatora, tak dla porządności. Jakby nie patrzeć nie zdradziłem prywatnych telefonów polityków :wink:

Tak czy inaczej @Radek68 @FadeMind proszę o wykasowanie mojej porady albo zaciemnienie tak żeby nie była czytelna. Z góry dzięki.

Uwielbiam porady typu

Ty pewnie też. :joy:

oj propagujesz moją poradę a ja juz zgłosiłem do usunięcia, moderatorzy będą mieli co porządkować:D