Płyta Gigabyte GA-MA770-UD3 w rewizji 2.0, stery- Vista 32


(Keymen3) #1

Witam,

zakupiłem płytę Gigabyte GA-MA770-UD3 w rewizji 2.0 oraz Phenoma II X3 720 BE. Sprzęt będzie chodził pod 32-bitową Vistą Home Premium. Zacząłem poszukiwać sterowników do MOBO, w najnowszych wersjach, które będę chciał instalować od razu po instalce systemu :wink: Dotarłem więc do tej strony http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv ... winvista32 Jak widać jest tu tego sporo... Na przykład, w kategorii audio mamy 2 pozycje... Nie wiem co wybrać? Podejrzewam też, że niektóre stery nie będą potrzebne pod Vistą. Jakie sterowniki będą "konieczne" do zainstalowania? Tylko chipset, a potem już do karty graficznej? Czy coś jeszcze?

P.S. Mogę jeszcze wykorzystać płytkę zakupioną z MOBO, ale nie wiem czy są tam najnowsze sterowniki.


(hevet) #2

Dźwięk pewnie będzie działał bez instalacji dodatkowych sterowników ale jednak zainstaluj te ze strony producenta. Wystarczy tylko te z pierwszej pozycji "Realtek Function driver for Realtek Azalia audio chip (Including Microsoft UAA/HDMI Driver in English edition)".

Do chipsetu na pewno też powinieneś zainstalować. Do Lan raczej będą zbędne, ale nie zaszkodzi uaktualnić.


(Keymen3) #3

W jakiej kolejności instalować sterowniki? Czy instalować je bezpośrednio na "goły system" czy najpierw z płytki instalacyjnej?


(hevet) #4

Instaluj te ze strony producenta, na płytce pewnie będziesz miał starsze wersje. Najpierw zainstaluj do chipsetu, resztę to już mniej ważne w jakiej kolejności, do dźwięku, karty graficznej, do pozostałych urządzeń.


(Keymen3) #5

Ok, zaraz pobiorę, a po zmontowaniu zestawu zainstaluję system i sterowniki jak podałeś. Odezwę się za parę dni w tym temacie lub na PW, jak wyszło :wink: Pozdrawiam.


(hevet) #6

Na koniec zainstaluj jeszcze najnowszą wersję DirectX.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... ributable+

Nie zważaj na to, że w Vista jest DirectX 10.1.