Płyta Gigabyte ram i mikrofon problem

Nowy komputer, windows 7,dysk 1 TB i dysk 160 gb, Geforce 9800gtx, 2x4 gb kingston hyperx 1600 mhz, phenom x4 955, zasilacz chieftec 550W, płyta gigabyte ga-880gm-ud2h rev.1.4

  1. Ram wsadziłem w niebieskie dwa wejścia bo w instrukcji pisało że będzie wtedy channel 0, nie wyszło bo mam prędkość 1333 mhz i pisze przy ładowaniu systemu undehanded lub podobnie. Jak włożyć tam ram? na przemiennie niebieski-biały czy biały-biały bo w tej rewizji chyba białe są najszybsze ale nie jestem pewien.

2.Nie działa mikrofon w przednim panelu ani w tylnim, po włożeniu rozpoznaje go i dodaje, sterowniki mam nowe sprawdzałem 2 mikrofony działające i nic.

wchodziłem w zaawansowane w menadżerze urządeń realtek hd i mam tak jak w internecie radzili mam zaznaczone wyciszenie urządzenia tylnego wejścia gdy przednie jest podłączone i powiązanie tego samego typu gniazd

A kable od panelu przedniego (część audio) są podłączone do odpowiednich pinów na mobo?

Co do RAMu:

Nic nie piszą o tym czy kanały różnią się maksymalną częstotliwością pracy modułów. IMO w pierwszej kolejności rozdziel kości między oba kanały - jedną do 1 z kanału 0 (oznaczenie DDR3_1), a drugą do 1 z kanału 1 (oznaczenie DDR3_2). Dzięki temu będziesz miał Dual Channel i nic więcej do szczęścia nie powinno Ci być potrzebne.

PS. Post oparty na instrukcji w PDFie (strona 10) dostępnej na stronie Gigabyte.

Tak bo kable podłączyli mi w sklepie, buzzer i resztę a z tyłu jest to samo. Propo ramów w instrukcji znalazłem małą sprzeczność, pisze że chanel 0 to ddr3_1 i ddr3_3 a niżej jest tabelka i są chaczyki przy ddr3_1 i ddr3_2 że są DC (dual channel). W instrukcji też pisze że ostatnie czyli 3 i 4 chyba są w stanie obsłużyć do 1800 mhz ale coś w biosie chyba trzeba zmieniać, może być to wina w biosie że widzi mi 1333 a mam 1600?

Dual Channel polega na tym, że dwie kości o tym samym taktowaniu i CL’ach (najlepiej dwie takie same kości) są rozdzielone między dwa kanały dzięki czemu podwaja się przepustowość. Channel 0 to faktycznie DDR3_1 i _3, ale Dual Channel to konfiguracja DDR3_1 i _2 (powinny być obok siebie, mieć inny kolor).

Co do ustawień BIOSu, a częstotliwości pracy pamięci. Nie dam sobie nic uciąć, ale gdzieś było odpowiedzialne za to ustawienie.