Płyta gł i procesor dla gracza

Witam mam starą płytkę główna z starym Prockiem i ramem zabieram się do wymiany płyty ramu i procka teraz bardzo bym prosił o doradzenie i dobranie tych trzech rzeczy. Komp będzie dla gracza. Cena im mniejsza tym lepiej.

Aktualnie zasilacz to modecom 400w karta graficzna gforce 8800GT (najlepiej żeby nowa płyta gł pasowała to karty graficznej i zasilacza)

Ten modecom to mam rozumieć że porządny MC a nie jakiś Feel?

Podaj budżet max bo tak to trudno coś powiedzieć :slight_smile:

Na początek powiedzmy że radziłbym:

E5200/E5300

MSI P43 Neo-F - jeśli wolisz tańszą to: Gigabyte GA-EP31-DS3L

Patriot LLK 2x1GB 800MHz

Zawsze jak dostaje pytanie o zasilacz to się waham czy feel czy MC :stuck_out_tongue: Otwarłem budę i na 100% MC :slight_smile:

Do tych płytek spokojnie podejdzie zasilacz i karta graf tak :slight_smile: ?

dobrze by było przed 800zł wyrobić ale widzę ze cięzko będzie. A szajsu nie ma co kupować nie warto

Tak :slight_smile: bezproblemowo :slight_smile:

To co Ci podałem bardzo ładnie się podkręca także o ile pobawisz się w o/c to możesz mocno zwiększyć jeszcze wydajność tego kompa :slight_smile:

Chodziło mi tylko byś podał ile masz kasy na to wszystko bo może lepiej wziąć zamiast E5x00 np. E7x00 jednak koszty tu już wzrosną :slight_smile:

Dodane 25.04.2009 (So) 21:16

No jeśli w 800 zł to tak jak mówiłem w pierwszej wersji :slight_smile:

E5300 ~ 320 zł

Patriot LLK ~ 110 zł

MSI P43 Neo-F - 290 zł

Hmmm można by to było zrobić tak. kupił bym np w tym miesiącu sama płytę gł np tą MSI P43 Neo-F i tu mam pytanko czy jak ją kupie to pociągnie na niej mój stary procek (intel pentium d 820) i ram kingston 2gb przepustowości nie pamiętam ale chyba najniższą miał ? bo fajnie by było kupić płytkę wyjąc starą sprzedać i założyć nową. Odczekać miesiąc na wypłatę i kupić procesor

Bo jak sie nie da to niestety cały komplet bede musiał kupic w takim razie ram procek płyta.

Twój procek jest na podstawce S775 więc takiej samej jaką ma ta płyta główna :slight_smile: jednym słowem, możesz zrobić tak jak mówisz :slight_smile: Jeżeli ram jest ddr2 a sądzę że tak jest to też będzie pasował :slight_smile:

Tutaj masz dokładną specyfikację płyty: http://www.agito.pl/socket-775/msi-p43- … 33682.html

Co do płyty to lepiej Gigabyte brać. No i masz:

e5200 - 273zł

Gigabyte GA-EP43-DS3L - 303zł

Patriot DDR2 PC6400 2x2048MB 800MHz CL4.0 EP LLK - 193zł

=769zł

I masz całkiem porządny zestaw, nadający się jak najbardziej do kręcenia.

Dzięki wielkie za pomoc wszystko się zgadza.Super teraz sprzedam płytkę kupie odrazu nowa i poczekam miesiąc na więcej kaski :slight_smile: Dzieki wielkie

Ale weź Gigabyta, ta od MSI jest słabsza niż ten GA-EP43-DS3L.

A jeżeli kupujesz na raty, to nie musisz kupować 2x2GB RAMu, do zwyczajnych zastosowań 2GB starczy.

W sumie racja Gigabyta wydaje się fajna. Tylko pytanie czy również mój stary procek karta i ram podejdą do niej ?

http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpul … 3l_10.html

Twój procesor jest, więc nie ma co się martwić.