Płyta głóna nie wykrywa sprawnej karty graficznej

Jak w temacie

Płyta gł.: Gigabyte GA-M55plus-S3G

Grafa: Nvidia GeForce6100

Procesor: AMD Athlon 64x2 Dual Core 5200- 2.70 GHz

System: Win7 64

Grafika 100 % sprawna, próbowałem dzisiaj wsadzić MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC i komp jej nie wykrył, sprawdziłem więc czy to nie przypadkiem wina zasilacza i podłączyłem nowy mocny zasilacz od znajomego ale dalej nic. Następnie wrzuciłem 6100 i dalej to somo. Wróciłem do mojego zasilacza i do 6100 czyli zestawu, który jeszcze rano śmigał sprawnie i bum, nie wykryto grafy. Osiągnąłem nowe stery do płyty głównej, dalej nic. W tym momencie dodam, że cały czas działałem na wbudowanej grafice (która zresztą wyświetla taki zielonkowaty obraz)W końcu zaktualizowałem Bios do F15b i wtedy już nawet nie chciał wystartować na zintegrowanej grafice i w tym właśnie momencie uznałem, że płyta gł. zdechła ale coś mnie tchnęło i podłączyłem monitor ponownie do 6100 i wtedy komp bez problemy wystartował jak gdyby nigdy nic. Kilkakrotnie włączałem kompa by sprawdzić czy na pewno wszystko jest OK i za każdym razem odpalał bez problemu. Wtedy ponownie podłączyłem MSI i znowu jej nie wykrył, wróciłem do 6100 i bach jej też nie wyrywa. Ponownie zaktualizowałem Bios ale tym razem już nic to niestety nie pomogło i już mi brak pomysłów więc zwracam do mądrzejszych od siebie, może coś wymyślicie. A dodam jeszcze, że w chwili obecnej działam znowu na wbudowanej grafice(dalej jest taka zielonkowata), a podczas włączania komputera słychać Biip, podajże 8 razy po 2 serie ale głowy nie dam, a obie karty graficze 100 % sprawne, sprawdzane na innym kompie.

podłączyłeś dodatkowe zasilanie (6 pin ) do karty MSI ?

spróbuj tak odłącz od prądu komputer włóż tą kartę i wyciągnij na 10 minut bateryjkę na płycie głównej co spowoduje reset wszystkich ustawień w biosie

uruchom komputer i sprawdź czy karta będzie działać

podłączyłeś dodatkowe zasilanie (6 pin ) do karty MSI ?

Tak podłączyłem.

Zabawna rzecz, przed chwilą ponownie podłączyłem monitor do 6100 i tym razem wykrył kartę i działa normalnie, a nic przy nim nie grzebałem :o Dziwne.

To chyba jednak wina płyty głównej, dzisiaj rano przy włączaniu kompa znów nie wykrył karty graficznej ale pewności nie mam, więc jakoś nie pale się do kupna nowego sprzętu. Można ja jakoś zdiagnozować ? Ewentualnie jakieś pomysły mające na celu rozwiązanie problemy też były by super.