Płyta główna a dopasowanie procesora AMD

Witam bardzo serdecznie :slight_smile:

 

Mam już tutaj konto ponad 3 lata, a jeszcze nie napisałem nic ciekawego, za co z góry przepraszam :stuck_out_tongue: - Przynajmniej śledzę subskrypcję :stuck_out_tongue:

 

Przejdźmy do konkretów, aby temat nie poleciał mi w kosz :wink:

 

Mam pytanie, mianowicie czy ta płyta główna:

 

http://www.asrock.com/mb/AMD/960GC-GS%20FX/index.pl.asp

 

Będzie obsługiwała mój dosyć stary procesor, jakim jest AMD Athlon 64 XP-M 2800+ 1,6Ghz?

 

Kupno tej płyty głównej jest dla mnie bardzo realne, ze względu na to, iż dużo przeglądam, spaliłem już na gwarancji 5 płyt MSI i po gwarancji zostałem zmuszony odstawić spaloną płytę główną w kąt, a mam zamienną na AGP 8x i ramy DDR1 DIMM, gdzie dosyć problematyczne jest korzystanie bez zacin z tego sprzętu. Mam DDR2 i 3 niepotrzebne jakiś 3gb dwójek i trójek, więc idealnie by mi podpasowało pod tą płytę, a ma ona zintegrowaną również kartę pci-e, która i tak byłaby szybsza niż moja agp 8x, a do przeglądania, skypa, max jakichś programów graficznych nie wymagających jak znalazł.

 

Wykaz z aida32, aby nie było nieporozumień związanych z socketem/ghz/procesorem/:

 

90303372392399578949.jpg

 

 

*I drugi wykazik:

 

Czuje, że procesor wyrabia i to nieźle wraz z dyskiem WD (który juz staruszek ale wyrabia :wink: bo agp 8x i ramy 512mb ddr1 dimmy to przesada w 21w. :stuck_out_tongue: Obecnie 15 kart na FF, gimp, winamp i chodzi znośnie płynnie :stuck_out_tongue: Z góry dziękuje za odp. :wink:

 

76099326854263411822.jpg

Twój procesor jest na socket 754, a płyta główna wskazana przez Ciebie obsługuje procesory na socket AM2/AM2+/AM3/AM3+. Tutaj masz listę obsługiwanych CPU: http://www.asrock.com/mb/AMD/960GC-GS%20FX/index.pl.asp?cat=CPU

 

Z ciekawości zapytam. Co powodowało uszkodzenie płyt głównych?

Wszedzie powodem była temperatura, lecz w przedostatniej spalił mi się procesor razem z płytą główną i dalii nową plombę, akurat pech bo się gwarancja kończyła, to mi dali jakiś inny procesor i płytę znów tą samą z magazynu. Procesor jest na biurku razem z zepsutą płytą, gdzie jej połowa od dołu się spaliła…

 

Screen:

 

69697085720519862188.jpg

 

 

Chyba najbardziej nieodporna na temperatury płyta główna MSI, jaką kiedykolwiek widziałem.

 

Płyta wyżej dosyć stara, DDR2 sloty, socket LGA 775, PCI-E x16, co nie zmienia faktu, iż jest słaba.

 

Wracając do tematu, teraz mam dylemat… wychodzę zapewne i tak na laika, lecz kto pyta, nie blądzi, bo co do chłodzeń i ich montażu mam pewne ale :stuck_out_tongue:

 

Więc tutaj poja się moje następne pytanie:

 

Czy boxowe chłodzenie AMD, jakiego używam obecnie do socketu 774, będzie mi pasować pod płytę, wymienioną w temacie? :slight_smile:

Osobiście nie sprawdzałem, ale czytałem na innym forum, że będzie pasować.

Dobrze, dzięki za “pomoc” i sugestie :stuck_out_tongue: Pozdro :wink: