Płyta główna a nowa karta graficzna

Witam, mam problem i proszę o naprawdę szybką odpowiedź (W niedziele [12.12.2010r.] z rana, mam zamiar jechać do warszawy na giełdę/bazar i pooglądać karty)

Otóż moja konfiguracja PC to:

Płyta główna: Gigabyte GA-M56S-S3

Ram: 2 GB kingston (w dualu znaczy sie 2x1gb )

Karta grafiki: Nvidia Geforce 8600GTS Galaxy

Zasilacz: GemBird 400W

Procesor: AMD Athlon 64 x2 4000+

Chciał bym sobie kupić nową kartę graficzną (wiem że do tego też będę musiał dokupić zasilacz)

Biorę pod uwagę te 3 karty:

NVIDIA GeForce GTS 450

ATI Radeon HD 5830

ATI Radeon 6850

Najbardziej bym się chyba pokusił na ATI Radeon HD 5830

I teraz proszę was o pomoc bo nie wiem w ogóle czy to wypali, aby kupić taką kartę do mojej płyty głównej

z tego co wiem to moja płyta ma PCI-E v1.0 a karty te są zapewne pod PCI-E 2.0 lub 2.1 więc miło nie jest.

Tak więc:

1.Czy karta ta poszła by na mojej płycie głównej?

2.Czy podpinając ową kartę pod PCI-E 1.0 dużo bym stracił ? Czy to by bardzo przeszkadzało ?

każdą karte graficzna wepniesz do tej płyty. kwestia czy ci sie w obudowie zmieści. sprawdz sobie rozmiary tych kart żebys sie nie rozczarował.

Mhmm, dzięki.

A co do rozmiaru to zależy też chyba od firmy, czytałem ze HD 5830 ma około 22cm a firmy sapphire około 27cm

ale myślę że i tak się zmieści.

Obudowę mam bodajże iBox sirius 803 (ale w necie jej nie widziałem)

Gdzieś czytałem że wersja PCI-E odpowiada za moc jaką dane wyjście może dać karcie.

Czyli wystarczy że karta będzie miała wejście na dodatkowe zasilanie i gitara ?

A i jak wejdzie i będzie działać, to jak to jest z tą mocą ? Straci karta trochę swojego potencjału ? i jak tak to dużo ?

karta straci swoją moc bo proca masz za słabego i ram ddr2!

pozatym liczy sie miejsce od tylnej ścianki do kieszeni na dyski twarde. i w którą strone jest umieszczony dysk twardy+taśma…itd

Dodane 09.12.2010 (Cz) 21:52

p.s. zasilacz może nie mieć wystarczającej mocy do takich kart a nawet odpowiednich kabli aby je podpiąć. sprawdz to.

Dodane 09.12.2010 (Cz) 21:56

http://porwit.com.pl/product-pol-26623- … PSU3-.html

czyli zasilacz do wymiany!

W razie czego (np. jak by karta się nie mieściła to mogę ją zwrócić w ciągu 7dni)

Więc problemu z tym nie ma.

A wolę kupić w miarę taką kartę, no a procek ram itp itd kiedyś wymienię np za rok czy 2 lata, natenczas mnie nie stać :stuck_out_tongue:

A tak w ogóle to zasilacz firmy Gembird znajduje się na czarnej liście :smiley: więc do wymiany.

Mi chodziło tylko czy duży wpływ na spadek potencjału by miało wejście PCI-E v1.0, a to że procek i ram słaby to inna sprawa i to wiem ;]

Myślę iż temat jest już do zamknięcia.

I dzięki za odpowiedzi

Pozdro