Płyta główna, a procesor + obudowa RGB

Witam. Poszukuję dobrej płyty głównej pod procesor i5 660 oraz do obsługi RGB w obudowie Sharkoon TG4 RGB. Będąc w temacie jaką kartę graficzną polecacie pod tę płytę. Pozdrawiam :slight_smile:

Chłopie, spóźniłeś się o 10 lat.
Jeżeli chcesz na tym składać, to wywal i bierz Ryzena1200/Athlona200.
Jeżeli masz cały komputer gratis, to bierz pierwszą z brzegu, i tak pewnie szybko padnie. Co do grafiki (do gier?) … do takiego złoma cokolwiek trudno polecić, procesor wszystko nowoczesne ograniczy, a PCIE, jeżeli trafisz w wersji v1, to już tragedia. Z używanych pewnie 750TI/rx 460 czy 1050. Z nowych za niecałe 350 zł sa RX 560(D), w cos tam pograsz, ale raczej nie na wysokich i w wysokim FPS.

Mówiąc w skrócie obudowę wygrałem w konkursie, prócz tego mam zasilacz SEASONIC S12II-430 (SS-430GB ACTIVE PFC) i kombinuje jak złożyć tanio, a dobrze. Ta i5 w padła w ręce też przez przypadek i myślałem, ze zrobię coś pod to.

Może celować w te “niskie” i7 np. 2600 i robić coś pod to?

Jaki masz/zakładasz budżet?

Nie zastanawiałem się nad tym. Myślę, że 1500, w ostateczności 2000 zł i chodzi mi o to by w tej cenie kupić płytę, procesor, ram i kartę graficzną. Pewnie będzie ciężko, ale może uda się czasami coś upolować na olx/allegro. Ogólnie chcę to wszystko składać na spokojnie, rzecz po rzeczy :slight_smile:

Pan Pesymista, da się. Tylko nie zbliżać się do “niskich” i7, wysokie przed premierą nowej 10 generacji tez omijac. :wink:

Ryzen 2600 + płytka b450 4 sloty RAM + RAM 2x4 GB + RX 570 4 GB = 1800
Wrzuciłem, jak chcesz grać, jeszcze duży, tani SSD- jak masz stary HDD, to przyda się. Dodatkowo do obudowy , przy RX, przydadzą się dwa tanie wentylatorki do zrobienia “przeciągu”.
https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=605805

Super! Dziękuję bardzo za poświęcony czas!