Płyta Główna Asrock 970 Pro3 Czy obsługuje 4 dyski HDD?

(krystianspoko) #1

Witam. tak jak w temacie. mam zamiar kupić tą płytę ale nie wiem czy wykryje ona 4 dyski HDD wszystkie Sata wpięte naraz. obecnie mam płytę główną asus m3n78 i ona obsługuje tylko 3 dyski i dlatego chcę zmienić. Z góry dzięki za pomoc.

(Odyniec_Stary) #2

Twoja płyta ma 5 portów SATA (trzy czerwone i dwa czarne).  Jeśli czarne porty nie wykrywają dysków, to najprawdopodobniej są ustawienie w biosie w trybie IDE i należy przestawić na AHCI. 

(krystianspoko) #3

a ta płyta asrock obsługuje 4 dyski naraz? właśnie tylko jak podłącze dysk do czerwonych portów to dyski wykrywa a jak podepnę do czarnego to nie wykrywa dysku. ale mniejsza z tą płytą moją aktualną bo planuję zmianę kompa tylko nie wiem czy wykryje 4 dyski ten asrock

(Odyniec_Stary) #4

Napisałem Ci co masz zrobić, aby dyski zostały wykryte. Na 95 % problem jest po stronie kontrolera ustawionego w tryb IDE dla portów 4 i 5.

(krystianspoko) #5

@up no wiesz dzięki za chęci pomocy ale wszystkie kontrolery w biosie mam ustawione na sata mode. z ciekawości zmieniłem jak pisałeś na AHCI i przy załadowywaniu się windowsa 10 pojawił się blue screen jak zmieniłem spowrotem na Sata windows załadował się poprawnie. chciałbym wiedzieć czy ta płyta główna obsługuje 4 dyski bo kupuję nowego kompa bo aktualnie na brata kompie siedzę i mam swoje 2 dyski i sprzedawca daje też 2 i nie wiem czy jak podepnę w tym kompie 4 dyski to czy wszystkie je wykryje. jak myślisz wykryje 4 dyski na tej płycie? Asrock w sensie

(Odyniec_Stary) #6

Zastosuj się do tej porady https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/922976

Ta płyta obsługuje do 6 urządzeń SATA. Jest specyfikacja na stronie producenta, zalecam do niej zajrzeć.

Budujesz nowy zestaw od podstaw? Raczej nie rób tego na platformie AMD.

(krystianspoko) #7

no w sumie nie buduję bo kupuję za niedługo komputer używany bo na olx znalazłem całkiem fajny jak dla mnie. jakby co to daję linka http://olx.pl/oferta/komputer-amd-fx6100-geforce-gtx560se-8gb-ram-monitor-gratis-CID99-IDfwvQJ.html#17e5d3b45e

(Odyniec_Stary) #8

Stary i słaby procesor, stara karta graficzna, nienajlepszy zasilacz. Zdecydowanie nie jest to fajny zestaw.  

(krystianspoko) #9

hmm a mógłbyś powiedzieć czy ten komputer jest wart uwagi czy też jest stary? http://olx.pl/oferta/quad-4-x-4-2ghz-8gb-hd8570-2gb-1tb-win-10-professional-pl-CID99-IDfXgWw.html#17e5d3b45e

(Nelight) #10

Nie opłacalny, średnich lotów procesor ze zintegrowaną kartą graficzną.
Tajemnicze (zapewne słabo dobrane do APU) pamięci RAM.
Na 99.9% najgorszy możliwy zasilacz wraz z papierową obudową.
Szczyt Januszostwa - używany ( refurbished ) dysk twardy.

Przy takim wombo combo zakładał bym wręcz, że system jest w wersji testowej.

(krystianspoko) #11

@up na droższe zestaw pozwolić sobie nie mogę bo mój budżet to max 1500 zł więc biorę co jest. według mnie jest to dobry komputer bo będę go używał do internetu i do gta v i cs go

(Nelight) #12

Za 1500zł dostaniesz wydajniejszy NOWY zestaw.

Intel Core i3-6100 /3.7GHz, 3MB, LGA 1151, BOX
Kingston HyperX FURY 8GB DDR4 2133MHz CL14
MSI H110M PRO-VD, H110, DDR4-2133
MSI GeForce GTX 750 Ti 2GB DDR5
Antec VP-500 500W
SilentiumPC Brutus S30 Pure Black USB3.0 (micro ATX)

(krystianspoko) #13

na morele dodałem do koszyka wszystkie podzespoły które podałeś i łączna cena wyniosła 1700 zł czyli ta cena przekracza mój budżet 1500zł. link do koszyka http://www.morele.net/inventory/info/j9xTHm/

(Nelight) #14

O, to trochę podrożało od ostatniego.

Nie masz może jakichś części od starego komputera aby obniżyć koszty?

(krystianspoko) #15

mam tylko dyski i procesor intel dual core e5200 2.50 ghz 2 rdzenie czyli procek jest już stary.

(Nelight) #16

A obudowa?
Obniży to koszt o 100zł a na prawdę nie warto tutaj nic tańszego do tego zestawu wrzucać.

(krystianspoko) #17

jakieś obudowy po komputerach na strychu mam ale nie jestem pewny czy będą pasować

(Nelight) #18

Sprawdź czy będą się nadawać.

To jest minimum-minimum, tutaj nie jesteśmy w stanie z niczego zejść niżej.