Płyta główna Asus H81M-PLUS


(Xcompanytoalex01) #1

witam mam taki problem postanowiłem zbudować swój własny komputer kupiłem płyte główną asus h81m-plus ramy,dysk twardy,processor

karte graficzną , ale nie wiem jaki mam kupić zasilacz pytanie : czy jak kupie obojętnie jaki zasilacz to bęndzie działał , czy jak kupie obojętnie jaki to spali mi komputer ? nie mam pojęcia jaki mam kupić na forum poświęcony tej karcie nic o tym nie pisze jaki i co pomocy... pomocy ..


(Agatonster) #2

vlogrt77

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(falcon89) #3

Jakim budżetem dysponujesz?

 

Podaj resztę podzespołów.


(scripter1) #4

Zasilacz to najważniejsza część komputera ponieważ od jego poprawnej pracy zależy poprawna praca i bezpieczeństwo pozostałych komponentów.

Jeśli kupisz zasilacz z czarnej listy producentów to może on nawet spalić ci wszystko inne w kompie a nawet jeśli nie spali to najprawdopodobniej uszkodzi nieodwracalnie pozostałe komponenty znacznie skracając ich żywotność i prawie na pewno komp nie będzie ci pracował poprawnie ani stabilnie.

 

Tu masz czarną listę z wyjaśnieniem czemu tych zasilaczy unikać a także poniżej listę zalecanych dobrych producentów: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Kup zasilacz któregoś z tych polecanych producentów, na zasilaczu nie warto oszczędzać.

 

A jeśli interesuje cię ten temat bardziej to polecam ten artykuł: http://infobit.pl/kategoria/polecane/zasilacze

W nim są też porady jak dobrać poprawnie moc zasilacza.