Płyta główna asus k70a, nie działa po utracie zasilania

cześć

Napisz dokładnie co się dzieje na ekranie, gdy uruchamiasz laptopa. Są jakieś napisy, czy nie ma? Czy laptop ma baterię, choćby wyładowaną? Czy prawidłowo jest podłączona ładowarka, zawsze razem z baterią? Czy, kiedy i jakie świecą się LED’y?

ekran się nie odpala, nie ma żadnych napisów, laptop ma baterię naładowaną, ale na kablu jest to samo, (wiem, że to głupie, ale baterii nie wyciągałem i ją zniszczyłem, więc jest sobie w środku). dodatkowo, gdy teraz próbowałem go włączyć, to odpalił się napęd, ale reszta jest bez zmian. świeci się kontrolka od ładowania (bo jest pod kablem) i kontrolka z żarówką, nie wiem co ona oznacza no i oczywiście guzik włącznika

Aktualizacja czego ? 

windows 7

No cóż, faktycznie wygląda na uszkodzenie co najmniej karty graficznej, czyli w istocie płyty głównej, gdyż w tych modelach karta graficzna AMD jest zintegrowana z płytą główną. Co prawda, można jeszcze spróbować podłączyć laptopa do zewnętrznego monitora lub TV i go uruchomić, ale wydaje się, że to niestety nic nie da.

wiecie może skąd dostać płytę? nigdzie nie mogę jej znaleźć 

A może tak popytaj w serwisie Asusa - niech zrobią diagnostykę i kosztorys naprawy. Ile laptop ma lat?

3 lata