Płyta główna ASUS M2N68-AM se2 jaki RAM?

Witam :D.
Ostatnio sprawiłem sobie płytę główną ASUS M2N68-AM se2.
Problem polega w tym, że ram który kupiłem ddr2 Hynix 4GB 2rx8 pc2-6400u-666-12 nie jest obsługiwany przez tą płytę.
Dowiedziałem się dopiero gdy podpiąłem go do płyty. Sprawdziłem wszystkie szyny na innym RAMie i wszystko działa.

Doszukałem się info, że płyta czyta pamięć ECC, non-ECC

Doradzicie może jaki RAM zakupić? Potrzebuje 4GB może być 2x2GB.

A dlaczego? i co się dzieje?

Jaki masz CPU.

Te Asusy przy dwóch bankach pamięci potrafią robić problemy tego typu, że pamięć często działa tylko w I banku.

Edit:
Tu masz pamięci które powinny pracować na tej płycie?

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/socketAM2/M2N68-AM/M2N68-AM-QVL.zip

Sprawdzałem kompatybilność wcześniej i się zdziwiłem, że są tam tylko 3 pamięci OCZ, Corsair i Geil.
Nie zauważyłem, że na aukcji na Allegro jest napisane:
"Oferowane kości ram na poniższej aukcji są tak zwanymi modułami dedykowanymi, pracują one tylko z chipsetem AMD, Via oraz Sis. Nie działają z chipsetem Intela oraz nVidia."
Tego Asusa odpaliłem na 512MB kości i wszystko działało. Lecz dla mnie to za mało.
Miałem kiedyś podobne problemy z innymi płytami, że 4GB w jednej kości nie chciało szczytywać, a w dwóch kościach nie było już problemu.
Kupie po prostu kingston’a lub GoodRam’a 4GB w dwóch kościach i tyle :).

Nie wiem po co ci info o procku:
AMD athlon ii x4 620.
Co do działania to jest czarny ekran i słychać pikanie.
Sprawdziłem grafę, reset biosu i nawet aktualizacja nic nie pomogła.

Chciałem zobaczyć jaki ma kontroler pamięci i na upartego można kupić pamięć 1066?

http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-Athlon%20II%20X4%20620%20-%20ADX620WFK42GI%20(ADX620WFGIBOX).html

I teraz trudny wybór, albo jeden moduł 4 GB 1066 lub 800, albo 2x2 GB 1066 lub 800? tych co napisałeś?

Wisi mi to czy będzie 800 czy 1066MHz. Raczej myślałem o dwóch kościach po 2GB.
Tylko problem w tym, że ddr2 jest w cenie złota, nie wiem czemu. Nawet ddr1 bardzo staniało i można 1GB za 15zł kupić :).
RAM, który kupiłem jest w jednej kości 4GB. Ten Asus i tak obsługuje tylko 4GB, więc może być w dwóch kościach. ddr 2 i tak po za tym kompem nie używam.

No to wszystko wiesz i rób jak uważasz,

kupiłem 2GB w dwóch kościach DDR2 Kingston KVR667D2N5K2/2G.
Wszystko pięknie działa :D. Dzięki za próby pomocy :). W przyszłości do kupie.
Temat do zamknięcia.