Problem z Pamięcią RAM

Mam problem z pamięcią RAM. Otóż chciałem z 2GB RAM zrobic 4GB RAM. Pomyślałem, że lepszym pomysłem będzie kupno jednej kości 4GB. PAMIĘĆ RAM 4GB 800MHZ DDR2 PC-6400 AMD

Komputer miesci 4 GB więc raczej nie jest to problem z rozmiarem.
Dodam jeszcze że gdy włoże samą kosć 4GB, to komputer się włącza, ale system się nię włacza po prostu NIE WYKRYWA RAMU. Gdy włoże samą kość 2GB to oczywiscie dziala. Czy wloze na pierwszy czy na drugi slot.

Jeszcze gdy włącze Program CPU-Z to wykrywa mi obie kosci RAM, lecz system Windows juz nie.

Płyta Główna: EG31M Acer v1.1

Otóż właśnie nie! Lepszym rozwiązaniem było dokupienie 2 GB takiej samej pamięci, jaka już była w komputerze. Z różnych powodów, głównie z powodu obsługi tzw. Dual Channel.
Ponadto bywa, że poszczególne sloty mają ograniczenie obsługi pojedynczego modułu RAM do np. 2 GB. Nie wiem, czy tak jest u Ciebie, ale jest to bardzo prawdopodobne.

Ponadto bywa, że poszczególne sloty mają ograniczenie obsługi pojedynczego modułu RAM do np. 2 GB.

Tez o tym myslalem. Tylko właśnie nie wiedziałem gdzie sprawdzić, ile mogę włożyc w jeden slot.

Z informacji na innych forach wynika, że obsługa jest 2/2 (czyli 4GB we wszystkich - 2GB w jednym slocie).

Kupiłeś pamięć dedykowaną pod wybrane chipsety via, AMD mając Intela? To proszenie się o kłopoty. Pamięć na pewno nie będzie działać, były już takie tematy


Czy pamięć ram musi być kompatybilna z chipsetem i czy bedzie działać - tutaj pisałem w czym problem
Pamięć DDR2 - "tylko do AMD"?

Plus firmowa płyta? i tylko i wyłącznie kupić taki moduł jak pracujący (odczytaj z niej parametry) lub szukać specyfikacji z jakimi pamięciami ona współpracuje.

2 x 240-pin DDR2 DIMM slots - Dual Channel DDR2 800/667 MHz non-ECC, un-buffered memory (Max 4GB)

I musi być 2 x 2 GB.

Dzięki wszystkim za odpowiedź.

https://www.olx.pl/oferta/pamiec-kingston-ddr2-2048mb-800mhz-cl6-kvr800d2n6-2g-CID99-IDnMDLQ.html#9ac19a0149

Taka moze być??

A to jest taka, jak masz zainstalowaną?

Czekaj zdjęcie wysle

Podam numer tego zainstalowanego kingston acr256x64d2u800cl6 800mhz

Nie jednak nie wysle

KVR800D2N6/2G

Tak ma wyglądać odczytany typ z pamięci, to oczywiście przykład,

Super czyli dobry

A ja nie wiem, czy dobry, bo nie podałeś typu swojego - ja podałem przykład.

Jak nie potrafisz odczytać bezpośrednio z pamięci, użyj programu CPU-Z, zakładka SPD.

Aha Dobra sprawdzalem SPD i tam nic nie ma Slot 1 empty Slot 2 empty A RAM mam. Kolejny problem. Spróbuje zmienić RAM na inny slot

Dziwne

Daj zdjęcia tego Twojego modułu z dwóch stron.

Zobacz, może najnowsza Aida64 odczyta typ?

Dobra daje SPD
Screena

kingston