Płyta główna asus m4a77 - problem z biosem

Witam.

Nie spotkałem sie jeszcze nigdy z takim problemem, dlatego nie wiem co robić. Komputer działał poprawnie wczoraj w nocy, dzisiaj gdy chcialem go włączyć wszystkie wiatraki sie nie uruchomiły(dyski i napędy nie) a na monitorze świeciła sie dioda oczekiwania. Włączałem i wyłączałem komputer kilkakrotnie i nadal to samo. zresetowałem bios za pomocą zworki oraz wyjąłem baterje po czym uruchomiłem komputer- wiatraki sie kręciły dysk i napędy też a na monitorze wyświetlił sie komunikat: Boot Block Compatibile Version Ver.001

Please do NOT insert any disc into CD-ROM

if you want to recovery with an USB device.

Bad BIOS checksum.Starting BIOS Recovery…

Checking for CD-ROM

Kalwiatrura jest nie aktywna nic sie nie da zrobić. Za którymś uruchomieniem zaczeło sprawdzać usb i cd-rom w poszukiwaniu biosa jak sądze, jednak zapętlało się to bez końca i nic się nie dało zrobić. Przygotowałem bootowalnego pendriva z biosem jednak nie mialem juz więcej przypadku gdy zaczyna wyszukiwać w usb i cd napędu z biosem.

Co mam robić?

Jeśli używasz klawiatury USB, zmień na klawiaturę z wtykiem PS2. Mysz też! W ogóle powyjmuj wszystko co masz z gniazd USB , przywracając standardową konfigurację sprzętową. Sprawdź skutek.

Jeśli da się wejść do BIOSu, ustaw w nim “Load Optymized (Optimal) Defaults”, potwierdź zmiany i zrestartuj komputer.

Problem rozwiązany ( w sumie banał ale na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść) choć komunikat nijak się miał co do ramu, to jednak była jego wina. A dokładniej spalonych dwóch slotów pamięci. Trochę dziwne bo komputer z jedną kością w uszkodzonym slocie nie powinien się raczej uruchomić.