Płyta główna Asus P6T socket 1366 i5?

Witam. Jestem nowym użytkownikiem. Komputerów i innych ■■■■■ół się dość narobiłem, i myślę że jestem dość zaawansowanym i ogarniętym użytkownikiem. Dodam iż kończę technikum informatyczne.

Mimo wszystko, nurtuje mnie pytanie, czy pod płytę główną podaną w temacie podejdzie mi i5, jeśli wykonał bym aktualizacje biosa do najnowszego?

Dodam że jestem laikiem jeśli chodzi o te nowsze płyty intela bo nie miałem jeszcze z nimi styczności. Dopiero teraz składam platformę pod i7.

i5 jest na lga1156 i 1155 (+ jeszcze jakieś dwa inne) a to sockety FIZYCZNIE różniące się od 1366, więc co ci da zmiana biosu? Kiepski z ciebie informatyk.

umiesz czytać kolego? nigdy nie mialem w ręce i3,i5,i7 więc skąd mogę o tym wiedzieć? Tym bardziej ze 1156 jest kompatybilny ze starszymi i7, i5, i i3.

Chociażby używając google - do tego nie trzeba być informatykiem, potrafi to 8letnie dziecko.

to że jeden i drugi socket się różni pinami to wiem, ale zawsze może być jakiś wyjątek

miałem kiedyś płytę pod am2 i spokojnie montowalem tam phenoma i wykrywało go poprawnie, jak i jego praca byla na jego odpowiednim poziomie

niby am2 nie obsługuje phenoma ale jednak obsłużył

Przecież Intel zmienia podstawki co chwila, teraz ma być LGA2011 z tego co wiem już czarują LGA1150…

Przecież są Phenomy na podstawce AM2/+, więc o co ci chodzi?

Nie, nie można tak zrobić, LGA1366 z tego co wiem jest tylko dla niektórych i7 oraz dla jakieś serii XEONów.

Przykład procesora na LGA1366 - Intel Core i7 920 [8 wątków x 2.66 GHz (2.93 GHz w Turbo)]:

http://ark.intel.com/products/37147/Intel-Core-i7-920-Processor-(8M-Cache-2_66-GHz-4_80-GTs-Intel-QPI)

Ja miałem phenoma na podstawke am2+ i normalnie wchodził na am2 i był poprawnie wykrywany, o to mi chodzi.

Włożyć procka pod am2 na am2 to nie sztuka.

Mialem na mysli proca pod am2+ a płyte obsługującą tylko standardy am2.

A jesli chodzi o intela to już wiem o co kaman.