Płyta główna Asus raz widzi raz nie widzi dysku M.2

Ogólnie jakie dyski SSD są bardziej polecane ze względu na awaryjność, Sata czy M2? Cena ta sama a wydajność w przypadku M2 o wiele większa. Czeka mnie wymiana M2 Goodrama więc czy dyski Team Group TM8FP6002T i Team Group CX2 512GB jak poleca wasabi1084 będą ok?

M2. Cena nie jest taka sama, wydajny dysk m2 jest droższy, czasami sporo, jak cena jest taka sama, to masz wolny m2 do ok 500MB/s, a te szybkie mają po 3000MB/s i więcej. Jak chcesz trwały i szybki to WD black, jak szybki to Samsung, jak ekonomiczny, trwały i średni wydajnościowo to niebieski WD, ale ten z tych szybszych ok 2500/s. Polecam też wszystkie m2 TG. Dobre cenowo, trwałe i wydajność akceptowalna. Nie polecam tych firm, o których piałem wcześniej a także np. HP, padają jak muchy.

Nie wiem czy Ci to pomoże, z własnego doświadczenia trochę tych dysków SSD do modernizacji laptopów i pc poszło ale faktycznie właśnie z Goodram było najwięcej problemów swego czasu, ich dyski potrafiły paść już po tygodniu użytkowania. Dlatego omijam tą firmę szerokim łukiem i nie kupuje już ani dysków ani pamięci ram tej firmy, bo szkoda zdrowia na nie. Unikam teraz też Crucial BX500, ostatnio producent zmienił komponenty, dyski się grzeją i mają gorsze parametry odczyt/zapis niż wcześniejsze egzemplarze. Z tańszych urządzeń SATA, to dyski KIOXIA są przyzwoite. Zamontowałem ich bardzo dużo żaden do tej pory się nie wysypał. Dysków PNY też poszło kilka SATA/M.2, wszystkie śmigają do tej pory, nic nie wróciło. ADATA poszło kilka SX82000Pro, wszystkie śmigają jak na razie innych modeli nie testowałem. Teraz podobno te dyski to już nie to samo, bo producent także zmienił komponenty. Poszło trochę Patriotów, padł tylko jeden jak na razie. Były MX500, to jedne z lepszych dysków SSD na rynku. Samsungi też były ale lepiej unikać dysków QLC tej firmy, reszta jest ok. Team Group kilka egzemplarzy SATA poszło na początku tego roku, wszystkie śmigają. Najlepiej kupić coś sprawdzonego, mniejsze ryzyko problemów ale nie ma jakieś reguły i najlepszym zdarzają się wpadki.

PS. Wychodzi na to że Nasz Goodram to egzotyczny producent i praktycznie nie występuje na listach obsługiwanych przez płyty główne dysków SSD i stąd być może Twoje i innych użytkowników problemy.