Płyta główna bez sterowników, jak ominać UEFI

Witam wszystkich, jak w temacie. Mój główny problem to UEFI. Dziś dostałem nową płytę głowną, ale niestety nie mam do niej sterowników, podłączyłem, odpalam komputer a tam niespodzianka. Odpala się EFI SHELL, niżej jest sporo komunikatów http://i1186.photobucket.com/albums/z377/kyndder/EFI_Shell_zpsb7f0984a.jpg szukam od 4 godzin w necie co zrobić i dalej nic nie pomaga. Dużo jest po angielsku, lecz słabo z nim u mnie, da się jakoś to w ogóle ominąć? Bootowalny pendrive ze sterami do płyty głownej nie pomógł,  proszę o pomoc

 

 

edit, dodam, że mam MSI H61M-P31W8, jak zrobić shell autoboot off?

shell autoboot off

pankat1337, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Wrzuć screeny biosu z zakładek Security  oraz Boot.

nie dam rady wrzucić screena, obecnie problem jest jeszcze większy, po kilu godzinach walki z efi shell zrobiłem chyba a raczej na pewno aktualizację biosu korzystając z biosu, po restarcie komputer odpala się na 1 sekundę, wyłącza się, znowu odpala się na 1 sekundę i wyłącza i tak w kółko…

Może reset biosu baterią lub serwis?

 

Wyłącz komputer z sieci 230 V i następnie zewrzyj na chwilę metalowym przedmiotem dwa piny gniazda JBAT1 na płycie głównej. Teraz uruchom komputer, ale zatrzymaj pierwszy start na BIOSie klawiszem Delete. Przejdź do zakładki Save&Exit, podświetl pozycję “Restore Defaults” > Enter, potwierdź zmiany (Yes,OK) i zrestartuj komputer.

dzięki za porady, ale niestety to nic nie pomogło, ani bateria ani restart JBAT1, dalej komputer włącza się na 1 sek i wyłącza i tak w kółko :frowning:

No to gwarancja.