Płyta Głowna ? brak odpowiedzi

Witajcie,

słuchajcie mam pewien problem, komputer stacjonarny - mam brak jakich kol wiek od niego oznak życia, w takim sensie, że brak “piknięcia” startowego, kontrolka przy monitorze “pomarańczowa” - czyli brak reakcji ze strony karty graficznej, przycisk “restart” też brak reakcji . Zasilacz niby odpala, kontrolki z tylu świecą - od kart sieciowej.

Wiecie co może być tego powodem ?

Płyta Głowna : Asus M2N-E (Green)

Procesor : AMD Athlon 64 X2 3600+

Grafika : MSI RX 1600Pro 256MB

Ram : 2x 1 GB , Kingstona i GoodRam

Dysk : Seagate 160 GB oraz Samsung 250GB.

Wyciągam, kombinuje, raz z tym dyskiem, raz z tym, z ramem również, zakupiełm nową bateryjke od biosu i nic …

Może faktycznie wina zasilacza. Co to dokładnie za zasilacz?

Mój zasilacz to :

Tracer 4life 400

to

Jeśli masz możliwość to sprawdź na innym zasilaczu czy komp odpali.

Okej, dzieki. Postaram się jak najszybciej sprawdzić .

Dodane 27.11.2012 (Wt) 19:25

Niestety nie działa, podłączyłem identyczny zasilacz - jak mój.

Masz jakąś inną grafikę pod ręką, tak aby odpalić PC tylko z CPU, jedną kością RAM (przekładaną na różne porty), płytą i grafiką, a resztę podłączać?

Jak wyglądają kondensatory na płycie?

Skąd masz ten 2 zasilacz? Pożycz miernik i sprawdź na molexie napięcia. 2 uwalone zasilacze to rzadkość, ale kto wie.

Kondensatory wyglądają na okej. “Odpięliśmy” z kumple radiator, i wyjęliśmy procesor i był tak strasznie gorący, ciężko było go w ręku utrzymać, to wszystko wyczyściliśmy, i złożyliśmy, to komp załapał na 1-3 sekundy i się wyłączył. Możliwe, że to procesor ?

Możliwe, ze jutro będę miał druga grafikę i tez sprawdzę.

Tak, zasilacz był sprawdzany przez mojego kumpla, elektryka i jest niby okej.

Gorący to może być, ale bez przesady. Coś tu nie gra.

Niestety, kombinuje i kombinuje, bez części to ja będę mógł sobie zrobić … Niestety, będę zmuszony chyba oddać do serwisu w celu zdiagnozowania usterki …