Płyta główna Compaq DC7900 z procesorem intel Xeon X5460

Witam mam pytanie, gdyż ulepszam stary komputer i mam płytę główna Compaq DC7900 i procesor intel core duo 2,5 ghz, chciałbym się dowiedzieć czy ta płyta obsłuży procesor intel xeon X5460 z socketem 775. Jeśli nie obsłuży to, jakie będą z tym problemy?

Nie obsłuży. Jeśli chcesz zmodernizować ten zestaw musisz wybrać CPU z listy obsługiwanych przez płytę lub zmienić platformę na nowszą.

A dlaczego tak jest skoro socket jest ten sam

Xeon jest pod serwerową podstawkę LGA771 https://ark.intel.com/pl/products/33087/Intel-Xeon-Processor-X5460-12M-Cache-3_16-GHz-1333-MHz-FSB O ile nie potrafisz obsługiwać programator np. CH341A to nie masz szans na uruchomienie tego CPU.

Znaczy można kupić wersję 775, albo przerobić 771, ale obawiam się trochę dogrywania mikrokodów, czy to pomoże i czy jest bezpieczne?

najlepiej kup procesor z odpowiednia naklejka i wiem ze niektórzy sprzedawcy oferują także odpowiednio przerobiony bios. U mnie modyfikacja poszła bez problemu ale nie każdemu się udaje mimo, że robili zgodnie z instrukcją. W razie niepowodzeń można odkupić od kogoś tą kość pamięci z biosem i sobie przełożyć.

Seria Q45 chipsetu, który masz w tym HP nie jest kompatybilna z Xeon serii 5000. Mikrokodów do płyty HP nie wgrasz.

1 polubienie

widziałem naklejki, wiem jak przerobić ale nie byłem pewien czy da się to zrobić z moją płytą główną, teraz wiem że nie, dzięki za pomoc