Płyta główna Compaq DC7900 z procesorem intel Xeon X5460

(kokOSU) #1

Witam mam pytanie, gdyż ulepszam stary komputer i mam płytę główna Compaq DC7900 i procesor intel core duo 2,5 ghz, chciałbym się dowiedzieć czy ta płyta obsłuży procesor intel xeon X5460 z socketem 775. Jeśli nie obsłuży to, jakie będą z tym problemy?

(Longhorn2009) #2

Nie obsłuży. Jeśli chcesz zmodernizować ten zestaw musisz wybrać CPU z listy obsługiwanych przez płytę lub zmienić platformę na nowszą.

(kokOSU) #3

A dlaczego tak jest skoro socket jest ten sam

(Longhorn2009) #4

Xeon jest pod serwerową podstawkę LGA771 https://ark.intel.com/pl/products/33087/Intel-Xeon-Processor-X5460-12M-Cache-3_16-GHz-1333-MHz-FSB O ile nie potrafisz obsługiwać programator np. CH341A to nie masz szans na uruchomienie tego CPU.

(kokOSU) #5

Znaczy można kupić wersję 775, albo przerobić 771, ale obawiam się trochę dogrywania mikrokodów, czy to pomoże i czy jest bezpieczne?

(charper) #6

najlepiej kup procesor z odpowiednia naklejka i wiem ze niektórzy sprzedawcy oferują także odpowiednio przerobiony bios. U mnie modyfikacja poszła bez problemu ale nie każdemu się udaje mimo, że robili zgodnie z instrukcją. W razie niepowodzeń można odkupić od kogoś tą kość pamięci z biosem i sobie przełożyć.

(Longhorn2009) #7

Seria Q45 chipsetu, który masz w tym HP nie jest kompatybilna z Xeon serii 5000. Mikrokodów do płyty HP nie wgrasz.

(kokOSU) #8

widziałem naklejki, wiem jak przerobić ale nie byłem pewien czy da się to zrobić z moją płytą główną, teraz wiem że nie, dzięki za pomoc