Płyta główna czy uciagnie owe czesci?

Witam mam do was pytanie odnośnie mojego komputera a głównie chodzi o to czy moja płyta główna uciagnie 2,5Gb ramu mam na niej od nowosci 512ram i chce dokupic jeszcze 2. Oto moja płytka stronka po angielsku ale mysle ze kazdy sie połapie?

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M … %20R3.0&s= czy dała by rade spokojnie uciagnac to 2,5Gb ramu i podkrecony procesor do 2,5GHz?? stary ma 1.7GHz O pomoc prosze tych co znaja sie na tych sprawach nie che zeby ktos udzielał odpowiedzi typu “Chyba uciagnie albo nie ale nie jestem pewien”

Z góry dzieki za pomoc.

Przecież pisze na tej stronie:

No ok pisze tylko ja do końca nie rozumiem tego chodzi mi głównie o to czy uciagnie 2,5GB bo sa w niej 3gniazda na ram w jednej juz siedzi jedna kosc 512 do drugiej chce wsadzic 1Gb i do trzeciej tez 1Gb i czy bedzie normalnie działac i jeszcze potem chciał bym podkrecic procesor z 1.7ghz na 2.5ghz nie wiem czy to ma sens prosze o konkretna odpowiedz na pytanie. Z góry dzieki

To zależy jaką chcesz zastosować pamięć?

Jeśli DDR 400, to może być maksymalnie 1 GB pamięci.

Jeśli DDR 333, to może być maksymalnie 2 GB pamięci.

Jeśli DDR 266, to może być maksymalnie 3 GB pamięci.

Nigdzie nie napisałeś jakiego rodzaju jest ta pamięć, którą masz (DDR 266; DDR 333; DDR 400).

Co do podkręcania, to można tylko gdybać. Trzeba sprawdzić samemu. Podkręcanie na tych płytach wiąże się z podnoszeniem FSB. Jeśli podniesiesz FSB, to płyta automatycznie obsłuży mniej pamięci, bo nie sądzę że ma bardzo wymyślne dzielniki dla pamięci.

Aha to o to chodzi ja mam DDR400 333MHz czyli max ramu mogę mieć 1Gb czyli jeszcze mogę wsadzić 512 o ile dobrze rozumiem? :wink: