Płyta główna do 350zł


(Sandall) #1

Witam serdecznie.

Mam prośbę do użytkowników, którzy składają komputery bądź znają się dobrze na tym, a więc mam do wydania 350zł na płytę główną która trzeba dopasować do takich podzespołów:

dysk 750gb sata

pamięć 2x 1gb ddr2

procesor intel core 2 quad q6600 2.4ghz

karta graficzna GF 8800gt 256mb

zasilacz akyga 580w

płyta musi pasować do tego jakoś ponieważ dostałem zwrot pieniędzy za płytę główna która się zepsuła na gwarancji, jeśli to w czymś pomoże to była to płyta evga nforce 630i s.775.

Z Góry Dziękuję za wszelką pomoc!


(system) #2

kolego :slight_smile: witam ja proponuje tą płytę sam sie przymierzam do niej dobra jest :slight_smile: http://asus.com.pl/product.aspx?P_ID=Mn ... templete=2

jest tania kosztuje koło 270 zł zależy gdzie :slight_smile: ma HDMI obsługa Direct 10.1 i pod win 7 już :slight_smile:


(Marcinxpd) #3

Ta płyta główne obsługuje pamięci RAM DDR3, a kolega Sandall potrzebuje płytki ze slotami DDR2

Czytaj powoli, a uważnie. :smiley:


(Sandall) #4

tylko tyle jestescie mi w stanie napisac?:wink:


(Adalbert) #5

Na Twoim miejscu oszczędziłbym ile się da i wziął coś typu AsRock P43DE. No i zbieraj powoli kasę na przesiadkę na nową podstawkę i pamięci.


(Marcinxpd) #6

Płytkę pod socket 775, polecam Asus P5KPl, ale wersje z 4 slotami RAM DDR2. Jest to tania i dobra płytka, niedawno byłem jej posiadaczem i nie sprawiała mi problemów.


(Michal Kolatek) #7

To też by wypadało zmienić, bo to zasilacz z ''czarnej listy'', możliwe że przyczynił się do uszkodzenia poprzedniej płyty.

Co do płyty to przy Q6600 przynajmniej z 4 dobrymi fazami zasilania, te w P5KPL są może dobre przy Celeronie 45nm a nie przy procu o konkretnym poborze np

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... _UD3L.html