Płyta główna (do 500 zł) pod procesor AMD Athlon II x4 640

Tak jak wyżej w temacie poszukuje nowej płyty głównej do mojego komputera pod procesor AMD Athlon II x4 640, cena najlepiej do 500 zł. Jakby co moja karta graficzna to gigabyte 9400 gt i mam 2 gb ramu ddr3.

Asrock 970 Extreme4 w zupełności ci wystarczy, resztę warto przeznaczyć na lepszą kartę graficzną (jeśli zamierzać grać w gry) lub dołożyć kolejne 2GB pamięci RAM.

Tutaj łap jeszcze opis tej płyty: http://asrock.com/mb/overview.pl.asp?Mo … 20Extreme4

PS. Jaki masz zasilacz?

to tak przy okazji to kartę jaką by się opłacało?

P.S zasilacz - coś za bardzo nie mogę się doczytać bo naklejka przez obudowę zasłonięta, z tego co widze to MODE COM i pod tym coś jeszcze z czego mogę wyczytać 350ATX

Co do karty graficznej to skoro miałbyś przeznaczyć te ok. 200zł to w tej cenie do gier nadają się tylko używki np. Radeon HD4850, GeForce 9800 lub GTS 250

Musisz otworzyć obudowę i sprawdzić dokładnie jaki to MODEL, bo możliwe, że jest on na czarnej liście i wraz z wymianą karty graficznej trzeba wymieniać zasilacz…

Feel III-350atx, a co sie bardziej oplaca nowa karta, czy sprzedac moj aktulny komputer dolozyc kasy I kupic nowy?

Lepiej trzyma napięcia niż poprzednie Feel’e… Chociaż też trzeba go jak najszybciej wymienić, bo nie jestem w stanie powiedzieć czy wystarczy on do takich kart pokroju HD4850, być może zbraknie mocy pod obciążeniem.

To zależy. Jeśli udałoby ci się uzbierać ~2000zł lub najlepiej ~2500zł to złożyłoby się dobry sprzęt. Ewentualnie 1500zł wystarczyłoby na sprzęt z grafiką zintegrowaną HD4850 i później dołożyłbyś jakąś używkę lub zakupił coś lepszego.

Jeśli jednak byś nie wyciągnął aż tyle kasy po sprzedaży komputera (nie, ja nie lubię wyceniać sprzętu) i dołożeniu, to lepiej po kolei wymieniać części.

Ok, a jeśli zasilacz to jaki? (dobrze gdyby tani był)

P.S moją kartę graficzną (kiedy chciałbym kompa do gier) to trzeba zmienić?

Najlepiej wybieraj z tych: XFX Core 450W, Seasonic SS-500ET, Fortron HE500, Corsair CX500 lub tańszy Seasonic SS-400ET

Ta karta co masz teraz (9400GT) nie nadaje się do gier 3D (tutaj test), więc jak chcesz pograć w coś lepszego to oczywiście, że tak.

a moja aktualna płyta główna - GIGABYTE M52L -S3P kiepska jest? Z góry zakładałem że tak, ale pewien nie jestem.

No ta płyta niestety do najlepszych nie należy :smiley:

W dodatku pomyliłeś nazwę, nie M52L -S3P tylko M52L T -S3P :stuck_out_tongue:

Inne płytki: ASRock 880G PRO3 (ze zintegrowaną grafiką, która powinna ci trochę posłużyć) > MSI 870A-G54 > M5A78L/USB3 > MSI 870-C45

ehhh więc w takim razie z 270 zł dozbierać będę musiał, jeśli lepszego kompa chce

Dodane 20.11.2011 (N) 19:45

@up odświeżam temat