Płyta główna do AMD Athlon 3000+

Witam! Niestety padł mi niedawno komputer. Chcę złożyć nowego (procek, płyta główna, karta graficzna, RAM).

Wybrałem:

Procek: AMD Athlon 64 3000+ Orleans AM2 BOX - 295zł

Płyta główna: No właśnie mam problem z wyborem…

RAM: GoodRam 512 MB 667MHz - 189zł

Karta graficzna: Galaxy GeForce 7300GT 128Mb/128bit 1.4ns Zalman - 325zł

Proszę o szybkie odpowiedzi jaką płytę wybrać, bo komputer jest mi jak najszybciej potrzebny…

Cena?

I podaj jaki masz zasilacz, może to on jest winowajcą.

Jak z GoodRamami to Biostar TForce NF4U 300 zł lub Microstar K9NU Neo-V nVidia 1697 230 zł

z np. A-Data, Goodram PRO (na allegro dostaniesz) to DFI Infinity M2/G NF4U 400 zł

Miałem 4-letniego Codegena, ale to nie jest jego wina, bo on jest sprawny. Najprawdopodobniej siadła mi płyta główna. Tobi jaki zestaw z AMD na AM2 mi proponujesz? Nie mam dokładnie określonej sumy pieniędzy, ale najlepiej byłoby, gdybym zmieścił się w 1500zł.

A jakbym wziął tą płytę, to jaką pamięć do tego mam brać:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31579

Może tylko Ci się zdaje, że zasilacz jest dobry. Przetestuj kompa jeszcze raz na porządnym sprawnym zasilaczu.:mrgreen:

Testowałem na 3 różnych sprawnych zasilaczach i komp dalej się nie włączał.

I na 99.99% to wina tego ‘‘zasilacza’’ mógł zniszczyć płytę.

Reszta sprawna, np. dyski/ napędy?

Zasilacz Forton THA-P 350W (allegro 80 zł)

Płyta np. Biostar TForce4 Nforce 4 Ultra 300 zł

Ram jak wystarczy to 2x512

Grafika i proc zostają

Tobi ja mam dysk twardy ze standardem 100, a ten Biostar ma standard 133. Czy ta płyta będzie prawidłowo współpracować z tym dyskiem, czy będą jakieś kłopoty?

Ja mam ATA 66 i działa na nowej płycie, możesz nawet wstawić ATA 33 i będzie działać.

Czyli mam rozumieć, że płyta dostosowuje się do dysku twardego??

Przesyły niczym się nie różnią, dysk będzie działać, w opisach płyt zwykle nie podaje się że obsługują niżej niż ATA 133, a w instrukcji ATA 33/66/100/133/ i SATA2

Aha. Teraz już wszystko rozumiem… Wielkie dzięki Tobi za pomoc… :smiley: Tylko jaką oprócz Biostara mogę kupić do tego zestawu płytę główną. Bo tam gdzie mieszkam trudno ją dostać…

Płyta - Biostar TForce lub DFI na Nf4. Zasilacz mógł nie paść, ale już się zdarzało że Codegen podawał za duże napięcie paląc sprzęt, samemu się ni niszcząc.

hmm…pzta pod tego moim ydaniem …Asus M2N-e ultra …daje mocy…i efekty…

Ja mieszkam w megalopolis 10 tyś, zakupy przez internet to mój jedyny kontakt z cywilizacją, bo w miejscowych sklepach to można dostać codgeny i fachową pomoc ‘‘ale niech pan zobaczy ten celeron ma 3.2 ghz’’, np na http://www.znak.pl dostaniesz te części i za darmo potestują, zasilacz jedynie allegro.

NForce 570 nie udane chipsety, lepiej stare sprawdzone czwórki.

Grafikę można na np. 7600GS Palinta z DDR3 mniej wydajna od Galaxy Zalman 7600GS i mniejsze o/c ale nie będzie tragiczna, więcej protokołów i pamięci od 7300

Widze że mamy podobny problem… :wink:

Palit :slight_smile: :stuck_out_tongue:

Ale GAlaxy droższe

A Inno 7600GST? :stuck_out_tongue: