Płyta główna do AMD Athlon 3000+

(Lukasz Graffix) #1

Witam! Niestety padł mi niedawno komputer. Chcę złożyć nowego (procek, płyta główna, karta graficzna, RAM).

Wybrałem:

Procek: AMD Athlon 64 3000+ Orleans AM2 BOX - 295zł

Płyta główna: No właśnie mam problem z wyborem...

RAM: GoodRam 512 MB 667MHz - 189zł

Karta graficzna: Galaxy GeForce 7300GT 128Mb/128bit 1.4ns Zalman - 325zł

Proszę o szybkie odpowiedzi jaką płytę wybrać, bo komputer jest mi jak najszybciej potrzebny...

(Michal Kolatek) #2

Cena?

I podaj jaki masz zasilacz, może to on jest winowajcą.

Jak z GoodRamami to Biostar TForce NF4U 300 zł lub Microstar K9NU Neo-V nVidia 1697 230 zł

z np. A-Data, Goodram PRO (na allegro dostaniesz) to DFI Infinity M2/G NF4U 400 zł

(Lukasz Graffix) #3

Miałem 4-letniego Codegena, ale to nie jest jego wina, bo on jest sprawny. Najprawdopodobniej siadła mi płyta główna. Tobi jaki zestaw z AMD na AM2 mi proponujesz? Nie mam dokładnie określonej sumy pieniędzy, ale najlepiej byłoby, gdybym zmieścił się w 1500zł.

A jakbym wziął tą płytę, to jaką pamięć do tego mam brać:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31579

(Gugu007) #4

Może tylko Ci się zdaje, że zasilacz jest dobry. Przetestuj kompa jeszcze raz na porządnym sprawnym zasilaczu.:mrgreen:

(Lukasz Graffix) #5

Testowałem na 3 różnych sprawnych zasilaczach i komp dalej się nie włączał.

(Michal Kolatek) #6

I na 99.99% to wina tego ''zasilacza'' mógł zniszczyć płytę.

Reszta sprawna, np. dyski/ napędy?

Zasilacz Forton THA-P 350W (allegro 80 zł)

Płyta np. Biostar TForce4 Nforce 4 Ultra 300 zł

Ram jak wystarczy to 2x512

Grafika i proc zostają

(Lukasz Graffix) #7

Tobi ja mam dysk twardy ze standardem 100, a ten Biostar ma standard 133. Czy ta płyta będzie prawidłowo współpracować z tym dyskiem, czy będą jakieś kłopoty?

(Michal Kolatek) #8

Ja mam ATA 66 i działa na nowej płycie, możesz nawet wstawić ATA 33 i będzie działać.

(Lukasz Graffix) #9

Czyli mam rozumieć, że płyta dostosowuje się do dysku twardego??

(Michal Kolatek) #10

Przesyły niczym się nie różnią, dysk będzie działać, w opisach płyt zwykle nie podaje się że obsługują niżej niż ATA 133, a w instrukcji ATA 33/66/100/133/ i SATA2

(Lukasz Graffix) #11

Aha. Teraz już wszystko rozumiem... Wielkie dzięki Tobi za pomoc... :smiley: Tylko jaką oprócz Biostara mogę kupić do tego zestawu płytę główną. Bo tam gdzie mieszkam trudno ją dostać...

(system) #12

Płyta - Biostar TForce lub DFI na Nf4. Zasilacz mógł nie paść, ale już się zdarzało że Codegen podawał za duże napięcie paląc sprzęt, samemu się ni niszcząc.

(Laurii1989) #13

hmm...pzta pod tego moim ydaniem ......Asus M2N-e ultra .....daje mocy...i efekty...

(Michal Kolatek) #14

Ja mieszkam w megalopolis 10 tyś, zakupy przez internet to mój jedyny kontakt z cywilizacją, bo w miejscowych sklepach to można dostać codgeny i fachową pomoc ''ale niech pan zobaczy ten celeron ma 3.2 ghz'', np na http://www.znak.pl dostaniesz te części i za darmo potestują, zasilacz jedynie allegro.

NForce 570 nie udane chipsety, lepiej stare sprawdzone czwórki.

Grafikę można na np. 7600GS Palinta z DDR3 mniej wydajna od Galaxy Zalman 7600GS i mniejsze o/c ale nie będzie tragiczna, więcej protokołów i pamięci od 7300

(McDracullo) #15

Widze że mamy podobny problem.. :wink:

Palit :slight_smile: :stuck_out_tongue:

Ale GAlaxy droższe

A Inno 7600GST? :stuck_out_tongue: