Płyta główna do OC s775

Witam, proszę o pomoc w wyborze płyty głównej. Zastanawiam się nad Asus P5K-E oraz nad ASUS P5K-SE i chciałbym się dowiedzieć która z tych płyt lepiej nadawałaby się do OC mojego procesora Q6600 i jakie są między nimi różnice. Oczywiście jeśli znacie jakąś lepszą płytę do tego celu, do kwoty 200zł prosiłbym o propozycje :wink:

Pozdrawiam Sarsis

Pod względem OC te płyty dzieli przepaść. Asus P5K-E jest znacznie do tego lepsza ze względu na lepsze kondensatory więcej fazowe (8 fazowe) zasilanie (większa żywotność oraz stabilność pod OC) no i firmowo na części sekcji zasilania ma już radiator. To są płyty z zupełnie innych segmentów. Ciężko je porównywać. Sprawdź specyfikację producenta.

Ok a co możecie powiedzieć mi o tych płytach: DFI LanParty DK P35 T2RS, MSI P35 NEO2 ? Która z nich lepiej nadaje się do OC ? I jak wypadają w porównaniu do Asusa P5K-E ?

Tak jak już wspomniałem, jeśli znacie jakieś dobre płyty do OC procesora Q6600 napiszcie :slight_smile:

Płytek z dopiskiem -X i -SE nie bierz - są to okrojone modele mające niewiele wspólnego z pierwowzorami :). Jeśli nie zależy Ci na CrossFire - weź DFI, z MSI nie mam miłych overclockerskich przeżyć (w ogóle niezbyt dobrze wspominam ich płyty). Rozejrzyj się za płytką ASUS Maximus II Formula :).

http://allegro.pl/asus-maximus-ii-formu … 05586.html <- sprzedawca zgadza się na wystawienie osobno części - nie wiem tylko za ile wystawi mobo.

Chyba zdecyduje się na tą DFI, tylko mam jeszcze jedno pytanie, ile sekcji zasilania posiada ta płyta ? Szukam na stronie producenta i nie mogę znaleźć.

DFI ma 4ro fazową sekcję, troszkę za mało do Quadów mimo opinii, że są to solidne 4 fazy. Ludzie niby piszą, że ich Q6600 na 4fazowych DFI lata stabilnie na 3.9GHz lecz nie wiadomo co będzie, jak zamierzasz kręcić go dalej ;). Wobec tego może zdecydujesz się na Asusa P5Q, która ma 8 faz?

Dzięki za propozycję, ale jednak zakupię płytę DFI. Wspomniane przez Ciebie 3.9GHz powinno być wystarczające, jeśli wgl uda się to osiągnąć na chłodzeniu powietrzem (HE1225) :slight_smile:

Tak więc dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Pozdrawiam.